آزمایش موفق ۳ داروی درمان و پیشگیری از کرونا در آذربایجان شرقی / داروها روی ۳۰۰ نفر آزمایش موفق داشت
آزمایش موفق ۳ داروی درمان و پیشگیری از کرونا در آذربایجان شرقی / داروها روی ۳۰۰ نفر آزمایش موفق داشت
سه دارو درمانی و پیشگیری توانست با اخذ کد اخلاق و irct و آنالیز آماری به مراحل پایانی برسد، در صورت اتمام کامل و نتیجه دهی این داروها رسانه‌ای میشود.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب و به نقل از تسنیم  بسیج جامعه پزشکی ازجمله اقشار بسیج مستضعفین است که در استان ما زیر نظر سپاه عاشورا و با جامعه‌ای متشکل از جامعه پزشکی و کادر درمان حوزه سلامت و درمان فعالیت می‌کند که تحقیق و پژوهش در حوزه‌های درمان و برگزاری اردوهای جهادی سلامت‌محور در مناطق محروم را می‌توان دو فعالیت شاخص این مجموعه دانست.

جواد احمدیان مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه عاشورا در مورد اقدامات این قشر در مبارزه با کرونا، با اشاره به اینکه این سازمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا به‌عنوان معین سپاه عاشورا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز خدمت‌رسانی می‌کند، اظهارداشت: در زمینه بیماریابی ۹۸ درصد از مردم استان را توانستیم غربالگری تلفنی کرده و افراد مشکوک را شناسایی و به بیمارستان‌های تعیین شده جهت درمان راهنمایی کنیم.

وی ادامه داد: از اوایل شیوع شدید ویروس کرونا در شهرستان‌های استان و شهر تبریز دوشادوش کادر درمانی بودیم و سعی می‌کردیم به عنوان پشتیبان وارد عمل شویم، در زمینه جمع‌آوری کمک مؤمنانه نیز با تأسیس صندوق خیرین، کمک‌های پزشکی و مالی برای افراد آسیب‌دیده از کرونا جذب کردیم، تهیه لباس‌های ایزوله با ایجاد خیاط‌خانه نیز از دیگر اقدامات این سازمان در استان بود.

سه طرح درمان و پیشگیری از کرونا در مراحل پایانی 

احمدیان با تکیه بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ارائه راهکار جهت پیشگیری و درمان بیماری کرونا، اذعان داشت: واحد علمی سازمان با همکاری اساتید علوم بالینی و طب سنتی جلسات مداومی قبل عید برگزار کرد که در آن پیشنهاداتی برای درمان ارائه شده و فرمول‌هایی برای تهیه داروهای گیاهی داده شد.

وی افزود: سه دارو درمانی و پیشگیری توانست با اخذ کد اخلاق و کد irct   و همچنین اتمام آنالیز آماری به مراحل پایانی خود برسد که در صورت اتمام کامل و نتیجه دهی صددرصدی این داروها رسانه‌ای خواهند شد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه عاشورا بابیان این‌که طرح درمانی قرص زیرزبانی از ۲۹ بهمن شروع‌شده است، ابرازداشت: نتایج نهایی نشده است، روزهای آینده بیشتر اطلاع‌رسانی خواهد شد، در این درمان چهل بیمار آی سی یو یا بستری در تخت‌های معمولی بیمارستانی با استفاده از داروهایی که ما با همکاری شرکت زهراوی تهیه نموده بودیم آزمایش شدند که نتیجه قابل قبولی داشته است؛ این دارو در شیراز روی دیگر بیماری‌ها آزمایش شده بود اما اولین بار ما بر روی کرونا آن را آزمایش نمودیم.

وی با اشاره به این که دیگر طرح آزمایش شده در حوزه طب سنتی است، گفت: با همکاری بیمارستان امام رضا (ع) و اساتید عفونی آن بیمارستان حدود ۵۰ درصد پیشرفت در این طرح داشته‌ایم و در مرحله آنالیز قرار دارد، دارویی دیگر نیز جهت پیشگیری از کرونا ساخته شده است که به افرادی که در معرض بیماران کرونایی قرار دارند ارائه می‌شود تا از ابتلا آن‌ها به این ویروس پیشگیری شود.

آزمایش روی ۷۵۰ نفر مبتلا و مشکوک به ویروس کرونا 

احمدیان خاطرنشان کرد: این دارو با همکاری شرکت گل جوش سراب با اخذ کد اخلاق و کد irct   بر روی سیصد خانوار تبریزی آزمایش شد و به افرادی که در خانواده‌های آن‌ها یک نفر مبتلا کرونا دیده می‌شود داده شده، کودکان زیر ۷ سال و زنان شیرده در جامعه آماری این دارو قرار نداشتند و نتایج خوبی از این دارو گرفته شده است.

وی ادامه داد: آنالیز نشان می‌داد جوابدهی مورد اول به صورت نسبی و جوابدهی داروی دوم به صورت مطلوب بوده است و اگر به صورت کامل جواب داد خبری خواهد شد، این دارو روزانه مصرف ۱۰ سی سی دارد و بیش از ۵۰ درصد از مصرف کنندگان از این دارو رضایت داشتند.

فضل جو از اساتید طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این رابطه گفت: دو مورد از دارو طبق مبانی طب سنتی ایرانی و یک مورد به صورت نمادارو بوده و روی ۷۵۰ نفر که احتمال قوی مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند آزمایش شده است، یعنی برای هر طرح حدود ۲۲۰ نفر جامعه آماری داشتیم.

۳ طرح تحقیاتی مشترک طب سنتی در حوزه کرونا پیگیری می شود

به گزارش تسنیم، این در حالی است که حجت پورفتحی رییس دانشکده پزشکی و طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی گفته بود: ۳۰ ادعا در حوزه درمان کرونا با طب سنتی بررسی شده است، هر فردی که دارویی را به ما جهت درمان بیماران کرونایی رساند، آزمایش کردیم، همه داروها امتحان شدند و متأسفانه از این ۳۰ دارو هیچ‌یک ثمره‌ای نداشت.

وی در ادامه افزوده بود: ۳ طرح تحقیاتی مشترک طب سنتی با طب مدرن در حوزه کرونا پیگیری می شود که این طرح‌ها در حال بررسی است و احتمالاً یکی از این طرح‌ها در صورت جواب دهی از طرح‌های موفق کشوری باشد که برند سازی شده و تولید شود که تا کنون روی ۶۰ نفر آزمایش شده است؛ در سطح کشور ۶ الی ۷ مورد طرح تحقیقاتی وجود دارد که ۳ مورد آن در استان آذربایجان شرقی است.

حال باید دید آیا دارویی که برای پیشگیری از ابتلا افراد در معرض کرونا و مبتلا به کرونا در حوزه طب سنتی استان گفته می‌شود چه زمانی اتمام یافته و نتایج آن برای مردم اطلاع رسانی خواهد شد.