از هشت سالگی کار مداحی را شروع کردند در سطح منطقه چندین مقام کسب کرده اند / علاقه مندان به مداحی می بایست ابتدا سبک مداحی خود را انتخاب کنند
از هشت سالگی کار مداحی را شروع کردند در سطح منطقه چندین مقام کسب کرده اند / علاقه مندان به مداحی می بایست ابتدا سبک مداحی خود را انتخاب کنند
به مناسبت ماه محرم و صفر پایگاه خبری صدای بناب با مداح خوش ذوق و هنرمند بناب این مصاحبه تخصصی را ترتیب داده است که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

صدای بناب: در ابتدا ضمن معرفی خودتان برای ما بگویید که مداحی را از چه سنی شروع کردید؟

مهدی استادی هستم ساکن روستای روشت بزرگ و در هیئت مشغول به فعالیت هستم ازسن ۸ سالگی به خاطر علاقه خاصی که به مداحی داشتم و این علاقه از طریق پدرم در من ایجاد شده بود مداحی را شروع به یادگیری کردم واز همان ابتدا برای خودم سبکی را انتخاب کردم.

صدای بناب: از چه سنی رسما کار مداحی در مجالس و مراسمات را شروع کردید در مورد سبک خود نیز بیشتر ما را آشنا کنید؟

از سن ۱۳ سالگی به صورت حرفه ای مداحی اهل بیت را شروع کردم وخیلی زود به کمک اهل بیت توانستم کار مداحی را یاد بگیرم.

صدای بناب: به کدام یک از ائمه عطار ارادت داشته و عشق می ورزید؟

من از همان کودکی ارادت خاصی به حضرت رقیه داشتم و همواره به ایشان توسل میکردم و و در این مسیر که من پا گذاشتم به خاطر عشق و ارادت به حضرت رقیه (ع) بود همواره در همه شرایط و بحران ها توکل به خدا و توسل به ایشان را فراموش نکرده ام و مطمئن هستم تا پایان عمر این محبت و عشق در وجود من جاری خواهد بود.

صدای بناب: توصیه شما به مردم برای اجرای مراسمات عزاداری امام حسین (ع) با وجود شیوع ویروس کرونا چیست؟

متاسفانه کرونا باعث شده است که ما مثل سالهای گذشته نتوانیم ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان دهیم اما با این وجود از طریق رعایت پروتکل های بهداشتی و طبق ضوابط می توانیم عزاداری کنیم و دستورات مقام معظم رهبری را در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پشت گوش نیندازیم.

آیا مدرک رسمی مداحی دارید؟

از طریق تبلیغات اسلامی وکلاس های آموزشی درجه مداحی یک را دریافت کردم سبک من حاج علی اسفندیاری است که همواره به عنوان الگو و سبک من بود.

حرف پایانی خود را بگوئید؟

در پایان از پدرم و آشنایانم که در این میسر مرا راهنمایی وکمک می کردند بخصوص آقای حضرتی تشکر وقدر دانی میکنم

نواجوانان باید علایق وتوانمندی های خود را بشناسند و در تقویت آن کوشا باشند اگر نوجوانی می خواهد مداح شود باید ازهمان ابتدا مسیر زندگی خود را کهدهمان مسیر الهی ومعنوی است انتخاب کند و گرنه نمی تواندبا سردرگمی در این راه پا رگذارد وانتظار موفقیت دداشته باشد.

صدای بناب در پایان چه توسعه به هم سن وسالهای خود دارید؟

در انتخاب مسیر زندگی خود نهایت دقت  را داشته باشند ودر همه کارهای خود خدا و اهل بیت را فراموش نکنند.

 

انتهای پیام/ زهرا احمدین