اقدامات دولت در مدیریت بازار سرمایه اشتباه است
اقدامات دولت در مدیریت بازار سرمایه اشتباه است
نماینده مردم بناب در مجلس یازدهم معتقد است بازار سرمایه باید بصورت صحیحی مدیریت شود چرا که کم توجهی به این بازار ممکن است باعث شود بورس نیز به سرنوشتی همانند موسسات اعتباری دچار شود و بار مالی زیادی به کشور تحمیل کند.

به گزارش صدای بناب به نقل از آناج، محمد باقری بنایی نماینده مردم بناب در مجلس یازدهم در گفت‌وگویی درباره وضعیت اقتصادی کشور، گفت: اگرچه دولت اقدامات مناسبی برای رونق بازار سرمایه، بورس و موضوعات مالیاتی انجام داده، اما به علت حضور مافیاها و دست های پشت پرده افزایش درآمدهای مالیاتی محقق نشده و اخذ مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر عایدی بر سرمایه و…مغفول مانده است.

دولت‌ها نسبت به هدایت درآمدهای مالیاتی به سوی تولید بی توجه هستند

نماینده مردم بناب در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت‌ها نسبت به هدایت درآمدهای مالیاتی به سوی تولید بی توجه هستند، افزود: اگر با استفاده از کد ملی تعداد خانه‌های هر فرد مشخص شود به راحتی می‌توان از خانه‌های خالی مالیات اخذ کرد، با تحقق این مهم دلالی در بازار ساماندهی خواهد شد.

وی اقدامات دولت در مدیریت بازار سرمایه را اشتباه دانست و اظهار کرد: با عملکرد کنونی دولت در حوزه اقتصاد نباید منتظر اتفاق بزرگی در حل مشکلات اقتصادی بود،بازار سرمایه باید بصورت صحیحی مدیریت شود چرا که کم توجهی به این بازار ممکن است باعث شود بورس نیز به سرنوشتی همانند موسسات اعتباری دچار شود و بار مالی زیادی به کشور تحمیل کند.

رسیدگی به وضعیت بازار سرمایه باید نخستین دستور کار کمیسیون اقتصادی باشد

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت بازار سرمایه باید نخستین دستور کار کمیسیون اقتصادی باشد، اضافه کرد: در حال حاضر حباب موجود در بازار سرمایه موجب شده ارزش شرکتی ۵۰۰ میلیارد تومانی به چند برابر افزایش یابد که این شرایط خطرناک است.