بازار ارز به مدیریت ویژه نیاز دارد
بازار ارز به مدیریت ویژه نیاز دارد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید در شرایط کنونی دولت و بانک مرکزی باید با مدیریت ویژه از رشد قیمت دلار جلوگیری کرده و ارز موردنیاز خرید کالاهای اساسی را تامین کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خانه ملت محمد باقری بنابی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت بازار ارز، گفت: از آنجایی که کشور در جنگ اقتصادی به سر برده و با تحریم ها دست و پنجه نرم می کند، بازار ارز دچار نوسان شده است؛ در شرایط کنونی دولت و بانک مرکزی باید با مدیریت ویژه از رشد قیمت دلار جلوگیری کرده و ارز موردنیاز خرید کالاهای اساسی را تامین کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس یازدهم افزود: دولت باید با مردم صادقانه صحبت کند، تا از واقعیت‌ها آگاه شده و زندگی خود را با آن تطبیق دهند، زیرا در حال حاضر کشور درگیر جنگ اقتصادی است.

دولت تامین ارز موردنیاز واردات کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه کنترل بازار ارز براساس برخی مولفه‌ها، از دست دولت خارج شده است، اظهار کرد: دولت باید به دنبال گسترش صادارت غیرنفتی مانند خشکبار و… باشد.

وی با بیان اینکه دولت باید تامین ارز موردنیاز واردات کالاهای اساسی را در اولویت قرار دهد، اضافه کرد: اگر برخی معتقدند که نرخ ارز کمتر از قیمت کنونی است، اقدامات لازم برای کاهش آن را انجام دهند تا مردم بتوانند، مطابق آن برای زندگی خود برنامه ریزی کنند.