تولید ۱۴۰۰ کیلوگرم زعفران خشک در آذربایجان‌شرقی/ تولید ۹۰ درصد زعفران دنیا در ایران
تولید ۱۴۰۰ کیلوگرم زعفران خشک در آذربایجان‌شرقی/ تولید ۹۰ درصد زعفران دنیا در ایران
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از افزایش ۳۰ درصدی عملکرد تولید زعفران در استان در سال.جاری خبر داد.

 به گزارش صدای بناب به نقل از فارس علی رخ افروز در حاشیه بازدید از مزارع کشت زعفران در شهر بناب جدید شهرستان مرند در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص وضعیت استان در تولید زعفران، اظهار داشت: امسال حدود ۳۵۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت زعفران هستند که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش سطح زیر کشت را داشتیم اما پیش.بینی می‌شود که عملکرد تولید نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بارندگی شدید برف و سردی هوا در زمان برداشت زعفران، تهدیدی جدی بر میزان برداشت محسوب می‌شود، ادامه داد: امسال هوا بسیار عالی بوده و مشکلی از این بابت وجود ندارد و حتی با این نوع آب و هوا در تمامی نقاط استان می‌توان زعفران کشت کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان، ادامه داد: با توجه به کاهش میزان آب‌های زیرزمینی، سازمان جهادکشاورزی استان برنامه ریزی کرده تا محصولات کم آب بر و با صرفه را در الگوی کشت محصولات استان جای دهد که زعفران نیز در این الگو وجود دارد، زیرا زعفران به حداقل آب نیاز دارد و حداکثر می‌توان در دو نوبت و زمانی که محصولات دیگر نیاز به آبیاری ندارند، مزرعه را آبیاری کرد.

رخ.افروز با بیان اینکه متوسط عملکرد تولید زعفران خشک کشور، ۳.۴ کیلوگرم در هر هکتار است، یادآور شد: با همت کشاورزان باسواد در استان، متوسط عملکرد این محصول در استان به میزان چهار کیلوگرم در هر هکتار رسیده است.

وی، عملکرد مزارع شاخص را بیش از هشت کیلوگرم در هکتار اعلام کرد و تصریح کرد: میزان تولید زعفران خشک در استان آذربایجان‌شرقی در سال‌جاری بالای ۱۴۰۰ کیلوگرم پیش‌بینی می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه از مجموع بیش از ۱۰۶ هزار  هکتار زعفران در سطح کشور، استان آذربایجان‌شرقی حدود ۰٫۳ درصد سطح زیر کشت مزارع زعفران در سطح کشور را دارد و از این حیث رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است، متذکر شد: بیشترین سطح زیرکشت زعفران در شهرستان‌های مرند، آذرشهر و شبستر بوده  و شهرستان مرند دارای ۱۹۵ هکتار با تولید بیش از ۸۰۰ کیلوگرم رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

 وی، قیمت گل تر زعفران را ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان دانست و افزود: قیمت عمده هر کیلو زعفران در سال‌جاری  ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان است.

رخ‌افروز میزان تولید زعفران در کشور را در سال گذشته ۳۳۶ تن دانست و خاطرنشان کرد: کشورمان بیش از ۹۰ درصد سهم جهانی تولید زعفران را به خود اختصاص داده است

وی در خصوص فرآوری زعفران، بیان کرد: سازمان تعاون روستایی قصد ورود به قضیه فرآوری و عرضه زعفران به بازار را دارد و می‌خواهد در قالب بورس، خرید و فروش انجام گیرد و این محصول را به کشورهای مختلف صادر کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان در خصوص وضعیت صادرات زعفران، توضیح‌ داد: تا پیش از کرونا، وضعیت صادرات خوب بود و در قالب گمرک و چمدانی انجام می‌گرفت اما پس از کرونا، با توجه به محدودیت‌های صادراتی و با وجود عدم موانع صادراتی، میزان صادرات کاهش یافته است.

وی متذکر ‌شد: زعفران، یک محصول مازاد بر تولید کشور است و معمولاً مصرف داخلی زیادی ندارد، از این رو وقتی محصول همزمان در تمام کشور برداشت شده و به بازار می‌رود، برخی سعی می‌کنند تا قیمت‌ها را پایین بیاورند و کشاورزان نیز تا حدی که کفاف هزینه‌ها را بدهد، راضی می‌شوند اما اگر این کشاورزان سه ماه صبر کنند، حتماً قیمت بالا خواهد رفت؛ این یک اصل در زمان برداشت محصولات است.