ثبت ۹۵میلیون و ۸۰۰هزار تردد خودرو در محورهای آذربایجان‌شرقی/ محور بناب – مراغه یکی از پر ترددترین محورهای استان
ثبت ۹۵میلیون و ۸۰۰هزار تردد خودرو در محورهای آذربایجان‌شرقی/ محور بناب – مراغه یکی از پر ترددترین محورهای استان
رئیس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌و‌نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از ثبت ۹۵میلیون و ۸۰۰هزار تردد خودرو در محورهای استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از فارس حسین بولکی اظهار داشت: ۹۵میلیون و ۸۰۰ هزار تردد خودرو در محورهای مختلف استان آذربایجان‌شرقی طی پنج ماهه امسال ۱۳۹۹ ثبت شد.

وی گفت: با توجه به اطلاعات به‌دست آمده از ۸۲ دستگاه تردد شمار آنلاین در محورهای مختلف استان این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است.

حسین بلوکی یادآور شد: از کل تردد ثبت شده ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است.

وی، محورهای رفت و برگشت تبریز- ایلخچی با بیش از ۱۶ میلیون و ۹۲۹ هزار،  تبریز- صوفیان با بیش از ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار، ایلخچی – آذرشهر با بیش از ۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و محور بناب – مراغه را با بیش از ۲ میلیون و ۹۲ هزار تردد پرترددترین محورهای استان در پنج ماهه امسال اعلام شد.

رئیس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌و‌نقل جاده‌ای  اداره کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی، محورهای رفت و برگشت تبریز- خواجه و محور مرند-صوفیان را از دیگر محورهای پرتردد استان در این مدت برشمرد.