روایت مدیران حوزوی آذربایجان‌شرقی از فعالیت‌های ایام کرونا
روایت مدیران حوزوی آذربایجان‌شرقی از فعالیت‌های ایام کرونا

به گزارش صدای بناب به نقل از آناج، اجلاسیه مدیران استانی، معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استانها با اعضای شورای عالی حوزه های علمیه در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل امروز در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی و معاونین و مدیران مدارس علمیه […]

به گزارش صدای بناب به نقل از آناج، اجلاسیه مدیران استانی، معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استانها با اعضای شورای عالی حوزه های علمیه در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل امروز در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی و معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استانها با اعضای شورای عالی حوزه های علمیه، که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت جهادی حوزه های علمیه در اتفاقات اخیر ویروس کرونا نمود بارزتری پیدا کرد.

وی افزود: مبلغ ۴ میلیارد تومان از طریق حوزه آذربایجان شرقی به نیازمندان توزیع شده که این مبلغ توسط خیرین و نماینده ولی فقیه در استان تهیه شده است.

برگزاری دروس تمامی سطوح حوزه آذربایجان‌شرقی به صورت مجازی

مدیر حوزه علمیه آذربایجان شرقی ادامه داد: تمام دروس ما در سطوح مختلف به طور مجازی برگزار شده و طلابی که موبایل نداشتند، سی دی های آموزشی را تهیه کرده و از آن ها استفاده می کردند.

پذیرش طلبه برای حوزه ثامن‌الائمه تبریز از مهر ماه

حجت الاسلام والمسلمین مطهری‌اصل اضافه کرد: پروژه های عمرانی عمدتا در حال تکمیل هستند و اعتبارات پروژه های سال ۹۸ جذب شده و عمده پروژه ما ثامن است که طلاب ان شاءالله از مهرماه جذب خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تمام مصوبات سفر استانی آیت الله اعرافی اجرایی شده، سه مورد از مصوبات با مشکلاتی مواجه است که برطرف خواهد شد.

همچنین آیت الله عبدالمجید بنابی پیش از ظهر امروز در این اجلاسیه اظهار داشت: از همان ابتدا که اعلام شد برای آموزش از فضای مجازی استفاده شود، ما برای این کار اقدام کردیم.

به صورت مجازی و تلفنی پیگیر امور درسی طلابم

وی افزود: تماس طلاب و اساتید مستمرا انجام می شد و طلاب تقریرات خود را به اساتید ارسال می کردند. بنده علاوه بر فضای مجازی، به صورت تلفنی هم پیگیر امور درسی طلاب بودم.

مدیر حوزه علمیه بناب تاکید کرد: در مناسبت های روز قدس، نیمه شعبان و ارتحال امام راحل ما جلسه را تعطیل نمی کردیم و برای همه مردم گرامیداشتی برگزار نمودیم.

فعالیت حوزه علمیه بناب در ایام کرونا

وی ادامه داد: سم پاشی و گندزدایی از مساجد، معابر و اماکن عمومی و محلات توسط طلاب انجام شد. طلاب جهادی ما شش گروه بودند که هر گروه در بخش خاص خود مشغول بود.

مدیر حوزه علمیه بناب اضافه کرد: طلاب در کنار سم پاشی، با مردم صحبت کرده و به آن ها امیدواری و روحیه می دادند. پخش برنامه های دعاخوانی، قرآن خوانی و سخنرانی از طریق فضای مجازی از دیگر کارهای ما در ایام کرونا بود.

وی گفت: خواندن دعای فرج از ماذنه های مساجد به صورت همزمان توسط طلاب انجام می شد و در راستای مواسات مومنانه حدود ۱۰ هزار پرس غذا میان نیازمندان توزیع شد که اساتید و خیرین به شناسایی و تامین منابع مالی می پرداختند.

آیت الله بنابی تصریح کرد: بسته های معیشتی و کارت های هدیه هم میان نیازمندان توزیع شد، همچنین قربانی هایی هم انجام شد.

مدیر حوزه علمیه بناب خاطرنشان کرد: در عرصه تبلیغی، برخی از طلاب به سوالات و شبهات موجود در فضای مجازی پاسخ می دادند.