زنگ خطر شیوع مجدد بیماری کرونا در بناب به صدا درآمد/ چهارشنبه سوری بناب امسال برگزار نمی شود
زنگ خطر شیوع مجدد بیماری کرونا در بناب به صدا درآمد/ چهارشنبه سوری بناب امسال برگزار نمی شود
‍ 💢فتحی فرماندار بناب گفت: زنگ خطر شیوع مجدد بیماری کرونا در بناب به صدا درآمده است

به گزارش صدای بناب شهریار فتحی در این جلسه با بیان اینکه امروز از اولین مورد شناسایی و ابتلا به بیماری کرونا در کشور یک سال می‌گذرد اظهار داشت؛ در طول یک سال گذشته بسیاری از خانواده‌ها داغدار شده و عزیزان خود را از دست داده‌اند.

فرماندار بناب  به ایثار و از خودگذشتگی کادر درمان و پزشکان در طول یکسال گذشته اشاره کرد و گفت:  کادر درمان در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا بی هیچ چشم داشتی تلاش کردند تا سلامت مردم را حفظ نمایند .

وی با تاکید بر اینکه در طول یکسال گذشته ۳ پیک بیماری را در کشور تجربه کرده‌ایم اظهار داشت: شواهد و گزارش‌ها حاکی از افزایش بیماری طی روزهای گذشته در بناب می‌باشد که این مسئله نشانه به صدا درآمدن مجدد زنگ خطر بیماری در سطح شهرستان است

☑️فرماندار بناب با تاکید بر اینکه در صورت سهل‌انگاری اسفند و فروردین ماه شاهد پیک چهارم بیماری در شهرستان خواهیم بود که به مراتب از پیک‌های گذشته خطرناک‌تر است بیان داشت: براساس اظهارات پزشکان و متخصصین نوع جدید ویروس کرونا که به ویروس جهش یافته انگلیسی شهرت یافته است قدرت بیماری‌زایی و سرایت بمراتب بالاتری نسبت به انواع قبلی دارد و در صورت ابتلا احتمال مرگ بیمار بسیار بالا می‌باشد بگونه‌ای که ۴ نفر از ۲۱ فرد مبتلا در سطح کشور جان خود را بر اثر این بیماری تاکنون از دست داده‌اند.

مقام عالی دولت در شهرستان بناب بر ضرورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، زدن ماسک و عدم حضور در تجمعات و … اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از موارد جدید ابتلا ناشی از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و عدم استفاده از ماسک بوده است.

وی در همین خصوص بر ادامه اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مدیریت هوشمند بیماری کرونا تاکید کرد و افزود:  امسال بدلیل شیوع بیماری کرونا نمایشگاه‌های عیدانه و بازارهایی که بمناسب عید برگزار می‌شوند را نخواهیم داشت.

گفنی است: تشدید اعمال محدودیت‌ها در بانک‌ها، میدان دواب، میدان تره بار ، پاساژهای مسقف و …که جزو کانون‌های خطر بیماری می‌باشند از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید فرماندار شهرستان بناب قرار گرفت.

انتهای پیام/ داود زیبائی