سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا تا اوایل سال جدید میلادی عرضه نمی‌شود
سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا تا اوایل سال جدید میلادی عرضه نمی‌شود
طبق گفته مقامات سازمان جهانی بهداشت واکسن کرونا تا سال ۲۰۲۱ به جهان عرضه نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب و به نقل از تسنیم ؛ مقامات سازمان جهانی بهداشت بیان کردند که واکسن ویروس کرونا -کووید۱۹- تا اوایل سال جدید میلادی عرضه نخواهد شد.

پایگاه خبری “یورونیوز” نوشت، “مایک رایان”، مدیر اجرایی برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه گفت که تا اوایل سال ۲۰۲۱ نمی توان انتظار استفاده از واکسن ویروس کرونا را داشت؛ این سخنان او در حالی مطرح می‌شود که دانشمندان در طرح‌های تحقیقاتی مختلف تاکنون به پیشرفت‌های قابل توجهی برای تولید واکسن کووید۱۹ دست یافته‌اند.

چند طرح تحقیقاتی برای تولید واکسن کرونا اکنون به مرحله نهایی آزمایش بالینی رسیده‌اند؛ با این حال مدیر اجرایی برنامه‌های سازمان جهانی بهداشت گفت: «اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم تا اوایل سال جدید میلادی مردم جهان واکسیناسیون نخواهند شد.»

در یکی از آخرین تحولات مرتبط با کشف واکسن بیماری کرونا، روز دوشنبه گروهی از دانشمندان در دانشگاه آکسفورد اعلام کردند که نتایج آزمایش های اولیه واکسن ویروس کرونا امیدوار کننده بوده است.

تاکنون ۱۵ میلیون و ۳۷۲ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا -کووید۱۹- مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶۳۰ هزار و ۳۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.