ساماندهی ۱۰۰ گروه جهادی دانشجویی برای مبارزه با کرونا در آذربایجان‌شرقی
ساماندهی ۱۰۰ گروه جهادی دانشجویی برای مبارزه با کرونا در آذربایجان‌شرقی
مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی از ساماندهی گروه‌های جهادی دانشجویی خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ گروه جهادی در زمینه ضدعفونی معابر و محلات محروم و کم برخوردار استان ساماندهی شده‌اند.

 به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از فارس محمدرضا سلطان‌زاده، مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اقدامات بسیج دانشجویی در مقابله با کرونا اظهار داشت: سازماندهی آموزش بیش از ۱۰۰ گروه جهادی در زمینه ضدعفونی معابر و محلات محروم و کم برخوردار استان، تولید ۲۱۰ هزار ماسک و توزیع آن در مناطق محروم با همکاری بسیج اصناف، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش یک‌بار مصرف در مراکز دانشگاهی  و مردم نهاد بخشی از اقدامات بسیج دانشجویی در طی این مدت است.

وی افزود: همچنین گروه‌های جهادی دانشجویی در این مدت از هیچ کمکی برای مقابله با کرونا ویروس دریغ نکردند. به‌عنوان مثال اعزام دو گروه جهادی (خواهران و برادران)  به نام شهید فرهاد نعمتی به روستای میلق از توابع بخش خاروانا برای آموزش دانش‌آموزان محروم منطقه، همکاری با مراکز بیمارستانی و درمانی در رفع نیازمندی‌های اساسی از جمله تولید و تهیه لباس‌های ایزوله (گان و ملحفه بیمارستان‌ها)، راه‌اندازی پویش همدلی همسایه و هم سفره،  تجلیل از کادر درمانی و مدافعان سلامت در شهرستان‌های مراغه ،میانه و تبریز از دیگر اقدامات این گروه‌های جهادی بود.

سلطان‌زاده در ادامه از دیدار بسیج دانشجویی با خانواده‌های معظم شهدا خبر داد و یادآور شد: به‌منظور تکریم از مادران و پدران شهدا در ماه مبارک رمضان بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی با آماده‌سازی بسته‌های فرهنگی و پک بهداشتی همراه با لوح تقدیر از ۴۰ خانواده شهدا با حفظ اصول بهداشتی بیماری کووید ۱۹ تجلیل کردند.

وی تصریح کرد: والدین شهدا با تربیت فرزندانی بصیر و انقلابی سهم بزرگی در به ثمر رسیدن و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند‌، ایثار و از خودگذشتکی خانواده شهدا در عرصه‌های مختلف  و تقویت رویش تفکر انقلابی در بین جوانان وظیفه مهم و ذاتی نهادهای انقلابی است

مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی برگزاری جشنواره « کرونا ضد» و شرکت بیش از ۱۰۰ اثر در این جشنواره،  طراحی و ساخت دستگاه مه‌پاش حرارتی (فوگر حرارتی)  توسط دانشجویان نخبه بسیج دانشجویی را از دیگر اقدامات بسیج دانشجویی اعلام کرد.