عزاداری محرم یک مطالبه مردمی است/ عزاداری در فضای باز خواهد بود
عزاداری محرم یک مطالبه مردمی است/ عزاداری در فضای باز خواهد بود
حجت الاسلام شعبانی گفت: در تمامی استان ها اعلام خواهد شد که عزاداری در فضای باز خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از آناج، حجت الاسلام شعبانی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم با بیان اینکه بحث عزاداری محرم یک مطالبه مردمی است ، اظهار کرد: در این مدت عرصه‌های مختلفی که برای ما مهم بود، با رعایت پروتکل‌ها مجوز فعالیت گرفتند، طبیعتا بحث عزاداری محرم برای مردم به لحاظ معنوی بسیار حائز اهمیت است و این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی و شرایطی که از طرف وزارت بهداشت اعلام خواهد شد، برپا می‌شود.

وی افزود: همانطور که آقای رئیس جمهور و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کردند، حتما بر رعایت پروتکل های بهداشتی مصرّ هستیم و همان‌طور که عزاداری محرم برای مردم مهم است، سلامتی مردم نیز برای ما حائز اهمیت است که این دو موضوع قابل جمع است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: پروتکل‌ها در وزارت بهداشت در حال نهایی شدن است و به محض اینکه اعلام شود، به اطلاع هیئات حسینی و مردم خواهیم رساند و برای اجرایی شدن این پروتکل‌ها سختگیرانه نظارت خواهیم داشت، چون که سلامت مردم بسیار مهم است و در کنار این موضوع، نمی توانیم به راحتی از کنار مسائل معنوی مانند عزاداری ماه محرم عبور کنیم.

حجت الاسلام شعبانی در پایان با تاکید بر ممنوعیت پذیرایی نذورات در محل عزاداری گفت: در تمامی استان ها اعلام خواهد شد که هرگونه پذیرایی در محل عزاداری ممنوع است و تأکید بر عزاداری در فضای باز خواهد بود البته این به معنای برگزاری تجمعات و عزاداری ها مثل سال های گذشته نیست بلکه با یک شرایط خاص انجام خواهد شد که همه این شرایط بعد از مشخص شدن پروتکل ها به‌ اطلاع مردم خواهد رسید.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: در استان نیز جلسات متعددی برای مشورت و چگونگی برگزاری مراسم عزاداری با دستگاه های مختلف و هیأت‌های عزاداری برگزار کرده ایم و روز گذشته نیز در استانداری با دستگاه‌های مرتبط جلسه‌ای داشتیم.