فراخوان عمومی دعوت از متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکهای گلخانه ای شهرستانهای آذربایجان شرقی
فراخوان عمومی دعوت از متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکهای گلخانه ای شهرستانهای آذربایجان شرقی
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت این شرکت در نظر دارد متناسب با موقعیت، مساحت، مستحدثات و وضعیت موجود شهرک‌های کشاورزی گلخانه ای شهرستان های اهر، هوراند، سراب، بناب و دامپروری مرند را کلاً با مساحت سه میلیون و 150هزار مترمربع به متقاضیان واگذار کند.

به گزارش صدای بناب به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، میرمحسن موسوی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: به هر شخص حقیقی یا حقوقی بخشی از شهرک کشاورزی گلخانه‌ای و دامپروری واگذار خواهد شد. وی ادامه داد: واگذاری با لحاظ کردن زیرساخت ها و مستحدثات انجام و وضعیت موجود به صورت قرارداد اجاره به شرط تملیک و برابر مقررات انجام خواهد شد، حق تفکیک و نحوه تفکیک شهرک کشاورزی گلخانه ای و قطعات آن برای شرکت شهرکهای کشاورزی محفوظ است.

موسوی عنوان کرد: نرخ واگذاری توسط کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شد که ۳۰ درصد آن هنگام انعقاد قرارداد و مابقی حداکثر طی (۶) قسط هر شش ماه یکبار از متقاضی دریافت می‌شود، متقاضیان بایستی علاوه بر توانایی فنی و مالی برای ایجاد زیرساخت ها، توانایی تأمین حداقل ۲۰ درصد آورده و وثایق لازم برای اخذ تسهیلات بانکی به منظور ایجاد سازه‌ها را داشته باشند.

مدیرشرکت شهرک‌های کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: بازدید متقاضیان از محل شهرک کشاورزی و قطعات مورد تقاضا الزامی بوده زیرا واگذاری با وضعییت موجود بوده و هیچگونه ادعایی پس از آن قابل پذیرش نیست، متقاضیان مؤظف هستند برنامه زمانبندی اجرای عملیات تکمیل زیر ساخت ها و سازه ها را در قالب زمانبندی معین ارائه و اجرای آن را در مدت تعیین شده تعهد کنند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضی تعهد می کند که ادامه کار و تکمیل زیرساخت مربوط به قطعه یا قطعات مورد تقاضا در شهرک را برابر ضوابط، طراحی و نقشه مورد تائید شرکت شهرکهای کشاورزی انجام دهد، عرصه مورد واگذاری و مستحدثات آن منحصراً جهت احداث شهرک کشاورزی (گلخانه ای- دامپروری) واگذار می گردد و متقاضیان حق تغییر کاربری، تفکیک و افراز اراضی مورد واگذاری را ندارند و از متقاضیان در دفترخانه اسناد رسمی، وکالت اجرای تعهدات مندرج در مفاد قرارداد اجاره به شرط تملیک و ضمائم آن که به امضاء طرفین رسیده اخذ می شود.

موسوی تصریح کرد: صدور سند بنام سرمایه گذار منوط به اتمام و به بهره برداری رساندن طرح در زمان تعیین شده و تحقق سایر شروط مندرج در قرارداد براساس مفاد ماده (۶) اساسنامه موضوع بندهای (الف، ب، ج، هـ، ز) وظایف هدایت، راهبری، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر توسعه زیرساخت‌ها و اداره امور مجتمع و شهرکهای کشاورزی گلخانه‌ای بر عهده این شرکت است.