«فرهنگ» هوای تنفسی جامعه است/ مجلسی ها راه تنفس مردم را باز کنند
«فرهنگ» هوای تنفسی جامعه است/ مجلسی ها راه تنفس مردم را باز کنند
آیت الله عبدالمجید باقری بنابی گفت: مجلس یازدهم به مسئولیت خطیر خود در بحث فرهنگ و مسائل مربوط به آن به عنوان یکی از دغدغه های اصلی جامعه اسلامی و مطالبات مهم مقام معظم رهبری توجه ویژه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از حوزه آیت الله شیخ عبدالمجید باقری بنابی با اشاره به مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری از مجلس یازدهم، گفت: التزام به مسائل دینی و تقوا، به عنوان پیشران کلیدی احیاء و برپا داشتن فرهنگ اسلامی به معنای کامل آن است، لذا برای پیشبرد اهداف بزرگ نظام اسلامی، در برنامه کلان دولت اسلامی به ویژه مجلس یازدهم به عنوان یک وظیفه خطیر مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد : امر اقامه نماز به عنوان نخستین ثمره و نشانه حکومت صالحان و در رتبه بعدی «زکات» به مثابه تنظیم مالی جامعه و زمینه ساز زیرساخت های فرهنگی و «امر به معروف و نهی از منکر» جهت سالم سازی فرهنگ جامعه اسلامی سه امر مهم به استناد کلام وحی در آیه شریفه ۴۱ سوره حج، با استقرار حاکمیت الهی در نقطه ای از زمین، بر دوش مؤمنان و بندگان زبده خداوند قرار گرفته است: «الَّذینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّکاةَ وَ أَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَ لِلَّهِ عاقِبَةُ الْأُمُورِ». بخشی از این بار سنگین نیز بر عهده مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.