قاچاق کالا اقدامات صورت گرفته در بناب را تحت الشعاع قرار می‌دهد
قاچاق کالا اقدامات صورت گرفته در بناب را تحت الشعاع قرار می‌دهد
فرماندار بناب گفت: ادامه و تداوم قاچاق کالا در کشور تمام اقدامات مسئولین برای افزایش تولید و اشتغال را به صفر ضرب می‌کند و اقدامات صورت گرفته را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب، یه نقل از مهر امین رفیعی امروز در نشست کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با قاچاق کالا گفت: در اوضاع و شرایطی که در کنار تحریم‌های دشمنان با ویروس کرونا درگیر هستیم و تمهیداتی که جهت افزایش تولید، رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال صورت می‌گیرد، قاچاق کالا ضربه مهلکی بر اقتصاد کشور وارد می‌کند. لذا باید همه مسئولین تا حد توان و بر حسب وظیفه کمک کنند تا با پدیده شوم قاچاق کالا مقابله شود.

وی همچنین با تأکید بر لزوم ساماندهی و شناسایی اموال و کالاهای قاچاق در هر نقطه‌ای از شهرستان افزود: یکی از محورهایی که طی روزهای آتی باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد. بحث قاچاق گندم و آرد است که بایستی در خرید این کالای استراتژیک دقت شود تا هیچ سوءاستفاده ای صورت نگیرد.

رفیعی نماینده عالی دولت در شهرستان بناب در ادامه سخنان خود مسئولین اداره صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد نسبت به شناسایی انبارهای احتکار سیمان رد سطح شهرستان که طی روزهای اخیر باعث گرانی آن شده‌اند، اقدام نمایند.

حذف ارز دولتی برای واردات برخی کالاهای مورد نیاز از جمله برنج

این گزارش می‌افزاید، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص مبارزه با قاچاق کالا، از همکاری صمیمانه نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و سپاه پاسداران در این خصوص تقدیر کرد.

حبیب خانبابائی با اشاره به حذف ارز دولتی برای واردات برخی کالاهای مورد نیاز از جمله برنج گفت: این امر باعث شده تا برنج هندی ۱۰ کیلویی که تا دیروز حدود ۱۲۰ هزار تومان بود به ۱۶۰ هزار تومان افزایش یابد!

وی دلیل افزایش قیمت‌ها در بازار را بی ثباتی نرخ ارز و حذف ارز دولتی اعلام کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بناب تصریح کرد: در بازرسی از انبار مصالح فروشان فردی که سیمان را هر کیسه ۳۰ هزار تومان به مردم عرضه می‌کرد، شناسایی و محل آن را پلمپ کردیم.

عدم همکاری اتاق اصناف برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز برای بازرسی از بازار

خانبابائی سپس با انتقاد از عدم همکاری اتاق اصناف برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در امر بازرسی از بازار اظهار کرد: در این خصوص شدیداً با کمبود نیرو مواجه هستیم و تنها با ۴ نفر بازرس امکان نظارت بر بازار در حوزه‌های مختلف را نداریم.

رئیس اداره صمت شهرستان بناب همچنین از تمامی ادارات و ارگان‌ها در جهت کنترل بازار و قاچاق کالا تقاضای کمک کرد و گفت: مردم و ادارات با شماره ۱۲۴ در شناسایی متخلفین بازار و قاچاق کالا ما را یاری کنند.