مرگ منصوری چه تاثیری بر پرونده طبری می‌گذارد؟
مرگ منصوری چه تاثیری بر پرونده طبری می‌گذارد؟
با مرگ منصوری، یکی از مهره های مهم و تاثیرگذار پرونده طبری حذف شد تا بخشی از اسرار این پرونده ناگفته بماند.

به گزارش صدای بناب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، “مرگ غلامرضا منصوری در بخارست تایید شد” خبری کوتاه که نشان از حذف یکی از متهمان اصلی پرونده اکبر طبری را داشت.

غلامرضا منصوری قاضی اجرای احکام سابق لواسان که به عنوان متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری شناخته می‌شد با دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه پس از دستگیر شدن طبری از کشور گریخت و بر اساس اطلاعات موجود به آلمان فرار کرده بود.

این متهم به عنوان یکی از همدستان اصلی اکبر طبری به شمار می‌رفت و در انجام اقدامات نا صواب و بسیاری از اتهاماتی که طبری انجام می‌داده نقش داشت و در کیفرخواست عنوان تهامی او همانند طبری دریافت رشوه و معاونت در شبکه چند نفری ارتشاء عنوان شده است.

منصوری برای آنکه به طبری کمک کند و در انجام اتهامات او شریک باشد مبلغ ۵۰۰ هزار یورو معادل حدود ۱۰ میلیارد تومان از متهمان دیگر پرونده رشوه دریافت کرده بود.

منصوری پس از بازداشت طبری فرار کرد، اما پس از آنکه دست طبری رو شد و در تیرماه سال گذشته دستگیر شد منصوری از کشور گریخت و به یکی از کشور‌های اروپایی پناه برد.

با شروع رسیدگی به پرونده اکبر طبری نام منصوری به عنوان متهم ردیف نهم در کیفرخواست آمد و پس از اولین جلسه رسیدگی به پرونده او با انتشار فیلمی از خود اعلام کرد که برای دفاع به ایران باز می‌گردد.

اما پس از انتشار این فیلم و گذشت چند روز از اعلام منصوری مبنی بر بازگشتش به ایران و معرفی خود به کنسولگری او این کار را انجام نداد تا در نهایت پلیس بین الملل او را در بخارست پایتخت رومانی دستگیر کرد، اما شرایط خاص بیماری کرونا استرداد منصوری به ایران را با مشکل مواجه کرد.

پس از اعلام خبر بازداشت منصوری در رومانی عصر امروز سی‌ام خردادماه به یک باره خبر مرگ او در این کشور تبدیل به تیتر یک تمامی اخبار شد.

برای منصوری یک حادثه غیرمترقبه رخ داده و پس از آن هم رئیس پلیس اینترپل ایران هم خبر مرگ منصوری در بخارست را تایید کرد.

سردار هادی شیرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوز حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: پیامی از اینترپل بخارست (کشور رومانی) دریافت کردیم مبنی بر اینکه برای فرد تحت تعقیب اعلان قرمز آقای “غلامرضا منصوری” یک حادثه غیرمترقبه رخ داده و وی خود را از پنجره هتل محل اقامتش در بخارست به پائین پرت کرده است.

 مراجعات منصوری به نجفی برای چه بوده است؟

اما همانطور که گفته شد منصوری نقش پررنگی در انجام اقدامات ناصواب برای نجفی متهم ردیف دوم پرونده داشته است و بر اساس گفته‌های فرهاد مشایخ متهم ردیف سوم پرونده منصوری در سال ۹۵ مراجعات مکرری به نجفی داشته و درخواست‌های مالی اعم از آپارتمان و پول کرده است.

مشایخ گفته است منصوری با لحنی تهدید آمیز توقعات خود را بیان می‌کرده و در نهایت نجفی ۵ بسته صد هزار یورویی در سال ۹۵ به منصوری می‌دهد.

از آنجایی که ۴ جلسه از رسیدگی به پرونده اکبر طبری گذشته و نقش این متهم که امروز خبر مرگ او منتشر شد کمی روشن شده است، اما باید دید که کشته شدن او تا چه حد در پرونده طبری نقش دارد و متهمان دیگر پرونده درباره این متهم چه می‌گویند.

حال با مرگ منصوری و متواریی بودن نجفی قطعه‌ای از پازل پرونده طبری کاسته شده تا بخشی از پرونده تاریک بماند. شاید با بازداشت نجفی و استرداد او به ایران بتوان این بخترا بازخوانی کرد، اما انچه فعلا مشخص است، این است که نه منصوری زنده است تا رواینویم و نه نجفی بازداشت شده تا ببینیم چه اسراری در سینه دارد.