گلایه رانندگان تاکسی شهرستان بناب از پایین بودن نرخ کرایه‌‌ها/ رانندگان تاکسی: لوازم یدکی خودرو بسیار گران شده است/ دخل و خرج تاکسی دارن یکی نیست
گلایه رانندگان تاکسی شهرستان بناب از پایین بودن نرخ کرایه‌‌ها/ رانندگان تاکسی: لوازم یدکی خودرو بسیار گران شده است/ دخل و خرج تاکسی دارن یکی نیست
پایین بودن میزان نرخ کرایه‌ها نسبت به گرانی اخیر صدای تاکسی داران شهرستان بناب را در آوردو آن ها از مسئولان درخواست رسیدگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب، رانندگان تاکسی شهر بناب  این روزها به خاطر شرایط بسیار بد اقتصادی و گرانی و تورم بالا و نیز تأمین هزینه‌های فراوان و خیلی سخت مایحتاج خانواده خود و از سوی دیگر شرایط حساس بیماری کووید ۱۹ از همه طرف تحت فشار بوده و قادر نیستند زیر بار مشکلات روزمره قامت راست کرده و از چنین شرایطی بسیار گلایه‌مند بوده و اعتراض دارند.

افزایش ناگهانی قیمت کالاهای اساسی سبد خانوار(بخصوص مرغ و گوشت) افزایش چندبرابر قطعات یدکی خودرو،( بخصوص لاستیک) پایین بودن میزان درآمد روزانه، افزایش بیش از حد و حساب خودروهای مسافربر درون شهری همه از یکسو و از سویی دیگر پایین بودن نرخ کرایه تاکسی در سطح شهر بناب شرایط کاری را برای رانندگان تاکسی سخت کرده است.

یکی از رانندگان تاکسی شهر بناب درباره مشکلات خود به خبرنگارپایگاه خبری صدای بناب گفت: نرخ کرایه از یک طرف شهر بناب تا آن طرف تنها هزار تومان است و یک راننده تاکسی نمی تواند روزانه ۱۰۰ هزار تومان به دست بیاورد و متاسفنه گران شدن وسایل اساسی مانند مرغ کمر شکن شده است و ما برای خرید یک مرغ مجبوریم ۷۰ هزار تومان پرداخت کنیم.

یکی دیگر  از رانندگان  تاکسی شهری بناب گفت: تا ۳ یا ۴ ماه قبل یک جفت لاستیک رو ۶۰۰ هزار تومان می خریدم اما الان لاستیک جفتی یک و میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شده و همچنین هنگام مراجعه به مکانیکی و تعویض یک قطعه کوچک ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان می بایست پرداخت کنیم که این ها به هیچ عنوان با درآمد ما همخوانی ندارند.

در پایان باید بگوییم رانندگان تاکسی به عنوان سفیران فرهنگی هر شهری یاد می‌ شوند و  شورای شهر، شهرداری و سازمان حمل و نقل بناب می‌بایست برای حل مشکلات این قشر بسیار زحمت کش جدیدت بیشتری داشته باشند.

گزارش تصویری؛

 

انتهای گزارش/ داود زیبائی