۴۸۵ مورد حیوان گزیدگی در بناب/  آبیاری ۱۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی بناب با فاضلاب
۴۸۵ مورد حیوان گزیدگی در بناب/  آبیاری ۱۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی بناب با فاضلاب
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب با اشاره به افزایش آمار حیوان گزیدگی در شهرستان بناب گفت: موضوع حیوان گزیدگی به یک معضل اساسی در شهرستان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از فارس علی نیّرپور در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بناب از ۴۸۵ مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان بناب طی ۱۰ ماهه گذشته سال جاری خبر داد و اظهار داشت: هر مورد حیوان گزیدگی بالای ۲۰ میلیون ریال برای سیستم درمانی شهرستان هزینه دارد که امیدواریم مسأله مربوط به جمع آوری سگ های ولگرد توسط مسئولان امر بصورت جدی پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۲ آبیاری قسمتی از مزارع کشاورزی در بناب با فاضلاب انجام می شود؛ تصریح کرد: ۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی صیفی جات و ۱۰۰ هکتار نیز اراضی دامی در شهرستان با فاضلاب آبیاری می شود که با اقدامات صورت گرفته الآن آبیاری صیفی جات با فاضلاب به صفر کاهش یافته ولی یکصد هکتار اراضی دامی همچنان با آب فاضلاب آبیاری می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب را یک چالش جدی و تهدید سلامت شهروندان برشمرد و گفت: بجای اینکه شهرستان در آینده با چالش زیادی روبرو نشود باید طوری عمل کرد که در ابتدای شروع کار مانع کاشت محصول در این اراضی باشند و باید از بسترسازی برای کاشت محصول جلوگیری شود.

نیّرپور خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی ۳۱ بیمار کرونایی در بیمارستان بناب بستری هستند که حال ۴ نفر از آنها وخیم است و اگر وضعیت همین طور پیش برود روزهای سختی را برای شهرستان بناب پیش بینی می کنیم.

وی اذعان کرد: اگر این ویروس را به حال خود رها کنیم، در ماه های آتی شاهد یک فاجعه انسانی خواهیم بود.