آذربایجان‌شرقی در وضعیت قرمز مصرف گاز و برق/ رعایت نکنیم، قطعی ها در راه است
آذربایجان‌شرقی در وضعیت قرمز مصرف گاز و برق/ رعایت نکنیم، قطعی ها در راه است
استاندار آذربایجان شرقی میزان مصرف روزانه گاز و برق را در استان به ترتیب ۴۵ میلیون متر مکعب و ۳۲۰۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: در وضعیت قرمز مصرف گاز و برق هستیم.

به گزارش صدای بناب به نقل از آناج، عابدین خرم در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: با توجه به پایداری جبهه هوای سرد دو استان شمال شرقی کشور با قطعی گاز مواجه شده اند و تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی به همین دلیل است.

وی افزود: ظاهراً این تعطیلی ها در کاهش مصرف گاز تاثیراتی داشته اما در برق تاثیر چندانی نداشته است.

استاندار آذربایجان شرقی متذکر شد: در کل کشور دچار مشکل هستیم و اگر کاهش مصرف را رعایت نکنیم قطعی ها به استان ما هم خواهد رسید.

خرم اذعان داشت: شرایط اضطراری است و دستگاه ها باید رعایت کنند و هر دستگاهی در شهرستانهای استان رعایت نکند با قطعی مواجه خواهد شد، مسوولان هم این موضوع را ابلاغ و نظارت کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز افزود: این وضعیت جوی حدود ۱۲ روز ادامه خواهد داشت و لازم است همه در این روزها رعایت مصرف و هموطنان دیگر را داشته باشند.

وی میزان مصرف روزانه گاز و برق را در استان به ترتیب ۴۵ میلیون متر مکعب و ۳۲۰۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: در وضعیت قرمز مصرف گاز و برق هستیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : آناج