آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید
آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید
همسر شهید انگشتری را به‌سمت جمعیت گرفت و گفت: انگشتر اهدایی رهبر معظم انقلاب است. اگر طالبی داشته باشد که می‌دانم دارد، این انگشتر را بخرد و پولش را به آزادی زنان زندانی اختصاص بدهد.‌

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرنگار مهر، اسلام، دین انسان‌هاست و انسان موجودی است که اگر از انس گرفته شود، می‌میرد. چنانچه امام علی (ع) می‌گوید «یکی از مضرات زندان این است که انسان را از انس جدا می‌کند.» انس با خانواده، پدر و مادر، فرزندان و همسر از این دست انس‌هاست.

زندان علاوه بر اینکه انسان را از انس جدا می‌کند، آسیب‌های روحی و جسمی فراوانی بر انسان وارد می‌کند؛ یوسف پیامبر پس از آنکه از زندان آزاد شد، فرمود: «زندان قبر زنده‌هاست.»

برخی از افرادی که در زندان به سر می‌برند، ناخواسته و به‌طور غیر عمد مرتکب جرم شده‌اند. این‌افراد که به واسطه یک سهو و یک خطای غیر عمد در زندان به سر می‌برند، چشم امید به خیرین دارند. سنت آزادسازی این زندانیان از سوی خیرین سنت پسندیده‌ای است که در جامعه رواج پیدا کرده و برخی از خیرین با اطلاع از خیر و برکت این‌ثواب، به‌سوی آن جذب شده‌اند.

انسان حساب و کتاب گناهان خود را ندارد و در طول عمر خود مرتکب گناه کبیره می‌شود. اگر کسی بخواهد کفاره گناهانش را بپردازد، باید دل غم‌زده مؤمنی را شاد کند. چون شاد شدن دل مؤمن به همه دنیا می‌ارزد. اهل بهشت کسانی هستند که دارای صورت گشاده، زبان نرم، قلب مهربان و دست بخشنده هستند.

با این‌مقدمه بد نیست به یکی از این‌جنس‌رویدادها که اخیراً در کشورمان برگزار شد، نگاهی داشته باشیم:

خیرین و خانواده شهید مدافع حرم سعید انصاری در «شب عشق بازی» پنجمین پویش آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیر عمد در برج آزادی جمع شده بودند تا مقدمات انس این‌مادران زندانی با همسر و فرزندانشان را فراهم کنند.

همه نگاه‌ها سمت خانواده این شهید بود. همسر شهید از بین جمعیت بلند شد. تا میکروفون را به دستش رساندند، گفت: همراه دخترم به مشهد رفته بودیم. دخترم گوشواره‌اش را از گوشش درآورد و گفت می‌خواهم این را به امام رضا (ع) هدیه کنم. گوشواره‌ها را همراه با پول داخل ضریح انداخت. دفعه بعد که به مشهد رفتیم، همین کار را کرد. گوشواره‌هایش را درآورد و داخل ضریح انداخت. به او گفتم: «مامان بیا یه کار دیگه انجام بدیم که امام رضا دوست داشته باشه.»

فاطمه زهرا دخترم گفت: «گوشواره رو برای آزادی زنان زندانی بدیم.» من هم موافقت کردم. بعد زنگ زدند و ما را به این مراسم دعوت کردند. گوشواره را درآوردم، وزن کردم و معادلش را که یک دستبند است و ۱۳ میلیون قیمت آن است، آورده‌ام. مقابل کمک‌هایی که دوستان کردند، کم است اما برای بچه شهید است و برکت دارد.

صدای دست‌های حاضرین برای دستنبد اهدایی همسر این شهید مدافع حرم بلند بود. او سپس انگشتری را به‌سمت جمعیت گرفت و گفت: انگشتر اهدایی رهبر معظم انقلاب است. اگر طالبی داشته باشد که می‌دانم دارد، این انگشتر را بخرد و پولش به آزادی زنان زندانی اختصاص بدهد.‌

از گوشه و کنار سالن صداهایی بلند شد. هر یک برای خرید انگشتر و اهدا آن برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد قیمتی را پیشنهاد می‌داد. نفر اول ۵۰ میلیون، نفر دوم ۶۰ میلیون، نفر سوم ۱۰۰ میلیون، نفر چهارم ۲۰۰ میلیون و نفر پنجم ۵۵۰ میلیون تومان پیشنهاد دادند.

به این‌ترتیب با پیشنهاد نفر پنجم، ۵۵۰ میلیون تومان برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد تعلق گرفت.

نیکوکاران همچنین در این‌مراسم ۱۵ میلیارد تومان برای آزادی زنان و مادران زندانی کمک کردند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر