اختصاص بیش از ۳۱ میلیارد دلار ارز به وزارت صمت
اختصاص بیش از ۳۱ میلیارد دلار ارز به وزارت صمت
رئیس کل بانک مرکزی در مورد تخصیص ارز برای واردات خودرو گفت: تا این لحظه که سال تمام نشده است ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار به وزارت صمت ارز دادیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سوال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی، از وزیر صمت، در خصوص تاخیر در واردات خودرو گفت: در مورد ارز خودرو همانطوری که وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح دادند ما به تکالیف خود عمل کردیم. از ابتدای سال تا پنجم دی‌ماه بالغ بر ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار ارز به وزارت صمت داده شده است که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است. به حوزه خودرو و قطعات پنج میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار تاکنون ارز تخصیص داده شده که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت: همانطور که وزیر توضیح دادند واردات نیز انجام شده است. اکنون نیز مذاکراتی بابت واردات خودروهای برقی، خودروهای معمولی و واردات خودرو از مناطق آزاد صورت گرفته و توافق لازم انجام شده است. ما نیز باید براساس منابع، ارز را تخصیص دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: در ابتدای سال قرار بود ۲۹.۵ میلیارد دلار به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شود اما گفته شد که کشور با مشکل مواجه می‌شود و لذا تا این لحظه که سال تمام نشده است ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار به وزارت صمت ارز دادیم. بنده در بانک مرکزی در حوزه تخصیص ارز تلاشم بر این است که تمام ارز براساس نیاز هر بخش تخصیص پیدا کند. ما ارز مورد نیاز وزارت صنعت، معدن و تجارت را تخصیص دادیم و این وزارت صمت است که باید برای آن برنامه ‌ریزی کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس