اخراج ایران از کمیسیون مقام زن زنگ خطری برای سازمان ملل است
اخراج ایران از کمیسیون مقام زن زنگ خطری برای سازمان ملل است
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اخراج ایران از کمیسیون مقام زن زنگ خطری برای سازمان ملل دانست.

به گزارش صدای بناب  به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: ایران سال گذشته یعنی کمتر از ۹ ماه پیش به عضویت کمیسیون مقام زن درآمد، اما با جوسازی‌ها، حرکات رسانه‌ای و رویه غلط آمریکا و هم‌پیمانانش از این کمیسیون حذف شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور اضافه کرد: در حالی که مشابه این موارد در کشور‌های دیگر وجود داشته، اما هیچ‌گاه چنین پیشنهادی داده نشده بود. این زنگ خطری برای سازمان ملل است.

وی درباره اعتراض ایران به این اقدام اظهار کرد: وزارت خارجه رایزنی‌هایی در این خصوص دشته و صحبت‌هایی هم با صحبت‌هایی که با اکوسوک (کمیسیون مقام زن) انجام شده است.

خزعلی افزود: نهاد‌هایی که در حوزه زنان فعالیت دارند نیز نامه‌نگاری‌هایی در این خصوص داشته اند و اعتراضات به سازمان ملل از سوی وزارت خارجه ادامه دارد و ایران از حقوق قانونی خود نخواهد گذشت.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص لایحه بودجه برای کار‌های فرهنگی در حوزه زنان به خصوص اشتغال زنان گفت: نگاه خیلی خوبی در بودجه سال آینده در حوزه زنان داریم و اختیاراتی نیز به معاونت زنان داده شده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان