از مشکل عدم فروش پیاز کشاورزان با قیمت مناسب تا ترافیک شدید در اطراف میدان تره و بار بناب / پروژه فراموش شده انتقال میدان تره بار بناب به خارج از شهر !!
از مشکل عدم فروش پیاز کشاورزان با قیمت مناسب تا ترافیک شدید در اطراف میدان تره و بار بناب / پروژه فراموش شده انتقال میدان تره بار بناب به خارج از شهر !!
در روزهای برداشت محصول پیاز در شهرستان بناب کشاورزان با مشکل عدم فروش محصول پیاز خود با قیمت مناسب و همچنین مردم و اهالی اطراف میدان تره و بار با معضل بزرگ ترافیک مواجه شده اند..!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، همزمان با آغاز فصل برداشت پیاز و فروش این محصول کشاورزی مشکلات بسیار زیادی برای کشاورزان به وجود آمده و حتی آنها از کشت پیاز به شدت پشیمان شده اند!!

تعداد زیادی از پیاز کاران شهرستان بناب در تماس با پایگاه خبری صدای بناب از مشکلات و ناراحتی های خود از نحوه فروش پیاز در بازار شهرستان بناب سخن می گفتند و از ما انتظار دارند تا صدای آنها را به گوش مسئولان شهرستان برسانیم.

اولین و مهمترین مشکل در شهرستان بناب برای پیازکاران بنابی قیمت پایین این محصول کشاورزی می باشد و با وجود اینکه پیاز کاران شهرستان بناب که طی سال با مشکلات زیادی محصول خود را کشت و آن را برداشت کردند حالا نمی‌توانند آن را با قیمت مناسب در بازار به فروش برسانند!!

 

 یکی دیگر از مشکلات پیاز کاران هنگام فروش محصول خود در میدان تره بار بناب می باشد چراکه آنها هر روز برای فروش محصول خود مجبورند در صف های بسیار طولانی منتظر بوده و در ترافیک سنگین اطراف میدان و تره بار بناب گرفتار شود که در همین راستا عده زیادی از آن ها شب ها در خیابان ها می خوابند!!

مسئولان شهرستان بناب اخیراً با اشاره بر اینکه پیاز یکی از محصولات پر مصرف آب می‌باشد از اصلاح تغییر کشت در شهرستان بناب سخن گفته و بر آن تاکید دارند اما آنچه که امروز مهم به نظر می رسد، این است که فکری به حال پیاز کاران شهرستان بناب شود تا محصولات آنها بیش از این بر روی دست آنها نماند چراکه با گذشت زمان محصولات آنها خراب خواهد شد.

عدم صادرات پیاز باعث شده مشکلات فروش این محصول کشاورزی به شدت بیشتر شود و کشاورزان حتی نتوانند مقدار هزینه اولیه سرمایه‌گذاری خود را به دست بیاورند و هیچ گونه خرید تضمینی نیز از سوی تعاونی های روستایی انجام نمی شود تا پیازکاران از کشت پیاز پشیمان شوند…!!

در پایان لازم از یادآوری کنیم که یکی از مهمترین موضوعات و معضلات شهرستان بناب امروز بناب موضوع میدان تر و بار می باشد چرا که این میدان در هسته داخلی شهر بناب قرار گرفته و ترافیک بسیار سنگینی در اطراف خود و محلات همجوار به وجود می آورد و موجب گرافتاری و ناراحتی بسیاری از مردم شهر بناب شده است که انتظار می‌رود طرح جابجایی میدان تر و بار به خارج از شهر با جدیت بیشتری از سوی مسئولان اجرا شود.

انتهای پیام/داود زیبائی