استاندار آذربایجان شرقی از روند کند اجرای پروژه های مسکن انتقاد کرد
استاندار آذربایجان شرقی از روند کند اجرای پروژه های مسکن انتقاد کرد
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بخش مسکن، اثر مستقیم بر زندگی مردم دارد، افزود: متأسفانه روند پیشرفت پروژه‌های مسکن در استان بسیار کند است.

به گزارش صدای بناب به نقل از ایرنا _ تبریز عابدین خرّم روز یکشنبه پس از بازدید از پروژه‌های بنیاد مسکن در تبریز، در نشستی با مسئولان بنیاد مسکن آذربایجان شرقی و سایر دستگاه‌های مرتبط، با بیان اینکه این موضوع یکی از عوامل نارضایتی مردم است، تاکید کرد: باید همه دستگاه‌های مسئول برای رفع کاستی‌ها در این بخش تلاش مضاعف کنند.

وی اجرای پروژه ۲۰۸ واحدی طالقانی تبریز توسط بنیاد مسکن را الگوی خوبی از ساخت مسکن عنوان کرد و گفت: باید از این الگو که هم کیفیت فنی و هم زمان‌بندی اجرا در آن رعایت شده، در سایر پروژه‌های بخش مسکن استفاده کنیم.

خرّم با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت بنیاد مسکن، ساخت مسکن در روستاها و شهرهای کوچک است، افزود: امروز حتی در شهرهای بزرگی مثل تبریز هم بخشی از پروژه‌های مسکن به این بنیاد واگذار شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آمار ۵۰ درصدی مقاوم‌سازی روستایی در استان که معادل با آمار میانگین کشوری است، گفت: در حوزه مسکن روستایی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم، اما در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیاز به کار بیشتر داریم؛ در حال حاضر در ۵۰ درصد این شهرها در حد یک‌هزار واحد مسکن در حال ساخت است که عدد قابل قبولی نیست.

خرّم با قدردانی از خدمات و اقدامات بنیاد مسکن در حوزه محرومیت‌زدایی و خدمت به روستاییان، گفت: استان آذربایجان شرقی این ظرفیت را دارد که آمارهای بهتری در حوزه مقاوم‌سازی روستایی داشته باشد.

وی افزود: امروز روستاهایی داریم که از نظر مسکن و معیشت شرایط واقعا نامناسبی دارند و این موضوع باعث شده است که حدود ۵۰۰ روستا در استان خالی از سکنه باشد و باید تلاش کنیم تا تعداد این روستاها بیشتر نشود.

خرّم با بیان اینکه اقدامات بنیاد مسکن اثر مستقیم در تثبیت جمعیت روستاها دارد، افزود: هرچه بتوانیم از مهاجرت روستاییان که عامل آسیب‌های اجتماعی متعدد است، جلوگیری کنیم و شرایط بهتری را از نظر اقتصادی و ایمنی در روستاها تأمین کنیم، موفق‌تر خواهیم بود.

وی افزود: اولین شرط تثبیت جمعیت روستایی، مسکن و درآمد روستاییان است که باید فعالیت‌ها در این حوزه بیشتر شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سیاست دولت نیز توجه ویژه و عادلانه به روستاها و ایجاد انبساط خاطر برای روستاییان است، گفت: اگر اقتصاد روستایی توسعه یابد جمعیت در روستاها ماندگار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان وجود دارد که ۱۰۰ هزار واحد نیازمند مقاوم سازی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا