اسراییل با حمله زمینی به غزه گرفتار هزینه‌های فراوانی خواهد شد
اسراییل با حمله زمینی به غزه گرفتار هزینه‌های فراوانی خواهد شد
فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: اسراییل غاصب برای غلبه بر پیامدهای شکست استراتژیک و با هدف بازدارندگی، در حمله زمینی به غزه حتماً گرفتار هزینه‌های فراوانی خواهد شد.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) در جمع فرماندهان بسیج مستضعفین سراسر کشور در روز پنج شنبه (۴ آبان ماه)، اظهار داشت: فلسفه وجودی بسیج از سوی حضرت امام (رحمت الله علیه) شامل ایجاد بازدارندگی در برابر آمریکا با تشکیل بسیج مستضعفین و بسیج بیست میلیونی و گسترش آن به عنوان ارتش جهان اسلام بود. سازمان بسیج و فرماندهان با تدبیر و نیروهای فداکار بسیجی در برابر سه نوع تهدید شامل تهدیدات خارج از مرزهای ایران اسلامی و نیز در برابر تهدیدگران داخلی که به دنبال بی‌ثباتی و تجزیه با حمایت خارجی هستند و در برابر تهدیدات منطقه‌ای، وظیفه و مأموریت دارند و بار اصلی دفاع و مقابله با تهدیدات، همواره بر عهده بسیج بوده و خواهد بود.

سرلشکر رشید ضمن ارزیابی تهاجم حماس، افزود: رژیم صهیونیستی در برابر تهاجم حماس دچار غافلگیری استراتژیک شد. مشخصه تهاجم حماس در تاریخ ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۲(۷ اکتبر ۲۰۲۳) علاوه بر توانمندی اطلاعاتی و خلاقیت‌های تاکتیکی، نمایش اراده و قدرت ذهنی برای عبور از مفهوم ساخته شده قدرت و توان اطلاعاتی و امنیتی – نظامی بازدارنده اسرائیل غاصب در طی ۷۰ سال گذشته است و الگوی بازدارندگی اسرائیل شکست خورد. مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس، عبور از قدرت بازدارندگی اسرائیل است. این تحول راهبردی، معادلات را تغییر داده و اسرائیل غاصب برای حمله به غزه با هدف ایجاد بازدارندگی مجدد، در تنگنای استراتژیک قرار گرفته است. رژیم صهیونیستی پس از سه هفته بمباران و کشتار غیر نظامیان در غزه که به لحاظ نظامی واجد هیچ امتیاز و ارزش نظامی نیست، یک هفته است که اعلام می‌کند قصد انجام عملیات زمینی به غزه را دارد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) در ادامه تصریح کرد: اسرائیل غاصب برای غلبه بر پیامدهای شکست استراتژیک با هدف بازدارندگی در حمله زمینی به غزه حتماً گرفتار هزینه‌های فراوان خواهد شد و ضمن پذیرش پیامدهای جنگ طولانی، طبق نظر اکثر کارشناسان نظامی، این تهاجم نظامی با شکست دیگری همراه خواهد بود و فرماندهان و رزمندگان با تدبیر و شجاع حماس با داشتن روحیه و انگیزه بالا و استحکامات دفاعی متعدد از جمله تونل‌های زیر زمینی و ذخایر کافی مهمات و مهارت‌ها و آموزش‌های نامتقارن و تجربیات گذشته، به پشتوانه جبهه مقاومت در شمال، شرق و جنوب، به خوبی قادر به مقاومت و ایستادگی در جنگ طولانی در برابر واحدهای زرهی و مکانیزه ارتش متجاوز صهیونیستی هستند و شکست دیگری را بر ارتش اسرائیل تحمیل خواهند کرد، ضمن اینکه عامل اصلی در جنگ، عامل روحیه و انگیزه است که نفرات ترسوی واحدهای زمینی ارتش اسرائیل فاقد آن هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر