اشتراکات مذهبی و فرهنگی زمینه ساز توسعه روابط ایران و ترکیه
اشتراکات مذهبی و فرهنگی زمینه ساز توسعه روابط ایران و ترکیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اشتراکات مذهبی ، فرهنگی و تجاری بین ایران و ترکیه را زمینه ساز توسعه روابط دو جانبه دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در دیدار با سرکنسول ایران در استانبول گفت:با توجه به وجود مناسبات مختلف فرهنگی ، مذهبی و تجاری بین کشور‌ ایران و ترکیه رفت و آمد تجار ایرانی و ترکیه‌ای می‌تواند زمینه ساز روابط تجاری و اقتصادی خوبی باشد تا سرمایه گذاران خوبی به ویژه در استان آذربایجان شرقی جذب شوند.

وی افزود: تحصیل طلبه‌های اهل ترکیه در جامعه المصطفی و اعزام مبلغان دینی ایرانی به کشور ترکیه هم ارتباطات مذهبی و فرهنگی خوبی بین استان ما و کشور ترکیه برقرار کرده که برای ترویج اسلام ناب محمدی در کشور‌های همسایه بسیار تاثیر گذار است.

وی رابطه ایران و ترکیه را مطلوب دانست و گفت: فعالیت‌های دیپلماتیک ایران در شمال غرب با کشور ترکیه بسیار خوب است اما باز هم نیازمند توسعه این روابط هستیم.

محمدی سرکنسول ایران در استانبول هم در این دیدار با اشاره به اشتراکات زبان و فرهنگ بین مردم ایران و ترکیه گفت:این مناسبات و اشتراکات باعث ارتباط و همکاری بین دو کشور شده و زمینه ساز فعالیت‌های گردشگری ،سرمایه گذاری و بهداشتی و درمانی می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی