مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی برنامه‌های مربوط به تشییع و تدفین پنج شهید گمنام را در این استان اعلام کرد.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری صداوسیما؛  امیر دریادار رضا عباسی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شهدای گمنامی که استان ما میزبانی آن‌ها را بر عهده دارد روز ۲۶ آذر ماه همزمان با سراسر کشور راس ساعت ۱۰ در تبریز و از میدان شهدا تا میدان ساعت این شهر بر دوش مردم ولایی و انقلابی تشییع و پس از اقامه نماز توسط امام جمعه تبریز، به محل‌های تعیین شده برای دفن اعزام می‌شوند.

وی اظهار کرد: پیش از مراسم تشییع، پیکر‌های مطهر هر پنج شهید دوران دفاع مقدس فردا در کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی حضور می‌یابند و این مراسم را عطرآگین خواهند کرد.

دریادار عباسی ادامه داد: مرکز فنی و حرفه‌ای تبریز میزبان یکی از شهدای گمنام ۲۱ ساله است و یکی دیگر از شهدای گمنام که ۲۳ ساله است در شهر تیمورلوی گوگان از توابع آذرشهر دفن می‌شود و پیکر شهید سوم نیز که ۴۵ ساله است به شهرستان اهر منتقل شده و در جوار مقبره شیخ شهاب الدین اهری به خاک سپرده خواهد شد.

وی ادامه داد: پیکرهای شهدای چهارم و پنجم به ترتیب با ۲۲ سال و ۲۷ سال سن نیز در شهرستان میانه و پادگان آماد و پشتیبانی شهرستان مراغه به خاک سپرده خواهند شد.

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: در فاصله چند روز تا مراسم تشییع و تدفین شهدای سرافراز یاد شده، پیکر‌های آن‌ها به مساجد، محلات، مدارس و شهر‌های مختلف برای برگزاری آیین‌های وداع انتقال داده می‌شوند.

آذربایجان شرقی میزبان ۲۱۶ شهید گمنام است که این شهدای عالی مقام دارای ۷۵ یادمان هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی