امیرعبداللهیان خطاب به آمریکا و انگلیس: خشم منطقه را نیازمایید
امیرعبداللهیان خطاب به آمریکا و انگلیس: خشم منطقه را نیازمایید
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدارش با همتای انگلیسی با بیان اینکه تداوم جنگ راه‌حل نیست، خطاب به مقامات آمریکا و انگلیس گفت: خشم منطقه را نیازمایید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری فارس، در پی حملات اخیر آمریکا و انگلیس به یمن که چندین بار انجام شد و همچنین حملات آمریکا به عراق و سوریه، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران امشب (یکشنبه) ۱۵ بهمن ماه این حملات را محکوم کرد.

 

آمریکا که در پی کشته شدن سه نظامی خود در پایگاهش در اردن در ساعات پایانی جمعه شب اقدام به حمله به ۸۵ موضع در خاک عراق و سوریه کرد، شنبه شب ۱۴ بهمن ماه نیز برای چندمین بار ظرف هفته‌های اخیر در عملیاتی مشترک با انگلیس به مناطقی در یمن حمله کرد. حملاتی که سخنگوی نیروهای مسلح یمن تعداد آن را ۴۸ حمله هوایی عنوان کرد و گفت که «این تجاوزات بی پاسخ نخواهد ماند.»

 

وزیر امور خارجه در این باره با بیان اینکه حملات نظامی آمریکا و انگلیس به یمن و‌ تجاوز آمریکا به عراق و سوریه را قویا محکوم می‌کنیم، به دیدار اخیرش با همتای انگلیسی در حاشیه نشست داووس اشاره کرد و افزود: در دیدارم با دیوید کامرون وزیرخارجه انگلیس به روشنی گفتم، «تداوم جنگ راه‌حل نیست»

 

رئیس دستگاه دیپلماسی خطاب به مقامات آمریکا و انگلیس تصریح کرد: خشم منطقه را نیازمایید.

 

وی عنوان کرد: ما امنیت عراق، سوریه، یمن و فلسطین (غزه و کرانه) را امنیت منطقه می‌دانیم.

 

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس