انهدام باند قمار و شرط‌بندی در مازندران/ پولشویی گسترده متهمان با فریب جوانان/ ۱۶ ‌متهم اصلی دستگیر شدند
انهدام باند قمار و شرط‌بندی در مازندران/ پولشویی گسترده متهمان با فریب جوانان/ ۱۶ ‌متهم اصلی دستگیر شدند
‌ رئیس پلیس فتا فراجا از دستگیری اعضای باند ۱۶ نفره ای سایت‌های شرط‌بندی در کانال‌های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی، توسط پلیس فتا استان مازندران خبر داد.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری تسینم، سردار ‌وحید مجید‌ ‌در تشریح این خبر اعلام کرد: با اقدام عملیاتی، اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان سایبری در مجموعه پلیس فتا مازندران، تمامی اعضای این باند قمار آنلاین به تعداد ۱۰۸ نفر و ۱۶ ‌متهم اصلی در شهرهای استان مازندران مورد شناسایی قرار گرفته و با کسب مجوز قضائی به این پلیس احضار یا دستگیر شدند.

وی با اشاره به مسدود شدن ۱۰۰ قطعه کارت بانکی اجاره‌ای که توسط متهمان در چرخه پولشویی قرار گرفته بود، بیان داشت: در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد تمامی اعضای دستگیر شده به صورت یک باند سازمان یافته و شبکه‌ای اقدام به تهیه کارت بانکی کرده  و با ایجاد صفحات متعدد در شبکه اجتماعی اینستاگرام با تبلیغات کاذب و فریب کاربران به خصوص جوانان اقدام به فعالیت در خصوص قمار به صورت آنلاین می‌کردند.

این مقام ارشد سایبری افزود: کارشناسان گردش مالی کلاهبرداری شده را بالای هزار میلیارد ریال معادل یک صد میلیارد تومان  برآورد کرده اند.

وی اظهار داشت: در راستای تعامل و همکاری پلیس فتا، قوه قضائیه و بانک مرکزی خوشبختانه شاهد کاهش آمار تخلفات و جرایم در حوزه شرط بندی و قمار هستیم و با اجرای طرح های عملیاتی، رصد پیش دستانه و اقدامات لازم در حوزه پیشگیری وضعی با جدیت با این پدیده شوم ، مجرمانه و مغایر با آموزه های دینی برخورد خواهیم کرد.

رئیس پلیس سایبری کشور با توجه به مجرمانه بودن این سایت‌ها گفت: در صورت برنده شدن اعضای هیچ تضمینی برای برای دریافت جایزه و یا پول وجود ندارد، در بیشتر موارد مدیران سایت اقدام به مسدود‌سازی حساب کاربری افراد می‌نمایند که پس از آن کاربران هیچ گونه دسترسی به حساب خود ندارند و تمام سرمایه خود را به  ‌راحتی از دست خواهند داد.

سردار وحید مجید ضمن بیان این که مخاطبان و فریب خوردگان این فرآیند مجرمانه اکثرا قشر جوان کشور هستند، از شهروندان خواست: توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.irاعلام کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم