بخش صنعت و معدن عامل مولد اشتغال پایدار و موتور محرکه اقتصاد
بخش صنعت و معدن عامل مولد اشتغال پایدار و موتور محرکه اقتصاد
جواد فشنگچی مدیرعامل گروه صنعتی اطهر دهم تیر ماه روز صنعت و معدن را به همه فعالان این عرصه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد، زمینه خدمت‌رسانی بیشتر به پیش‌قراولان توسعه صنعتی استان، میسر شود .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، مدیرعامل گروه صنعتی با اشاره به دهم تیر ماه روز صنعت و معدن گفت: این روز، فرصت مناسبی است تا به مهم‌ترین موتور محركه‌ی اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی اندیشمندانه شود . چرا كه این بخش در مقام عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه، نقش بسزائی دارد .
جواد فشنگچی با تبریک روز صنعت و معدن به تمامی صنعتگران و معدنکاران افزود: درحال حاضر صنایع ما با مشكلات عدیده ای روبرو است، از جمله این مسایل می توان به مشكل افزایش بی رویه مواد اولیه و هزینه ها که منجر به دشواری بر سر راه نوسازی واحدهای تولیدی، هزینه بالای تولید، نداشتن مشوق های صادراتی و مسایل دیگری از این دست را می توان در این زمینه برشمرد .
فشنگچی همچنین افزود : با وقوع انقلاب صنعتی، تقریبآَ در كلیه‌ی زمینه‌های صنعتی، كشاورزی، ساختمانی، داروئی، دفاعی، الكترونیك، بهداشتی و … ، مواد صنایع خوراکی به عنوان مواد اولیه یا مواد خام و همچنین توسعه‌ی صنایع، نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور بازی می‌ك ند و درمجموع یكی از ركن‌های اصلی در اقتصاد هركشور شمرده می ‌شو د .
وی تصریح کرد : توسعه و تعمیق ساخت داخل، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیرنفتی، توجه به حوزه صنایع آرد و غلات، استفاده از فناوری‌های نوین و محصولات دانش‌بنیان، افزایش شمار واحدهای R&D در کارخانجات و تامین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری را می توان از برنامه‌های مهم برای شعار ام سال دانست .

انتهای پیام / داوود زیبایی