برگزاری مراسم دعای عرفه در بناب
برگزاری مراسم دعای عرفه در بناب
رئیس تبلیغات اسلامی بناب گفت: همزمان با ۹ ذیحجه روز عرفه، مراسم‌ دعای عرفه با رعایت دستور العمل های بهداشتی در بناب برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب، حجت‌الاسلام داود حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن روز عرفه “روز نیایش”، این مراسم معنوی روز سه شنبه ۲۹ تیرماه راس ساعت ۱۷/۳۰ در مصلای اعظم بناب با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بناب در ادامه ضمن دعوت از مردم مومن و متدین برای حضور پرشور در این مراسم معنوی با رعایت مسائل بهداشتی، افزود: دعای پرفیض عرفه با نفس گرم استاد بزرگوار آیت الله عبدالمجید باقری بنابی و مداح با صفای اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام، حاج اسماعیل سبزی قرائت خواهد شد.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اهمیت روز عرفه و دعای عرفه تاکید کرد: روز عرفه یکی از روزهای سفارش شده خدا است که در این روز انسان با دعا و نیایش علاوه بر طلب عفو از خداوند متعال ارتباط خود را با معبود بیشتر می‌کند و پیشوایان دینی و امامان معصوم (ع) با استفاده از موقعیت معنوی این روز، مردم را به راز و نیاز، تقویت و پیوند با سرچشمه کمالات تشویق و ترغیب می‌کردند.

وی افزود: امام حسین (ع) روز عرفه در صحرای عرفات و در دامنه کوه جبل‌الرحمه مناجات زیبای خود را زمزمه کرده و مرسوم است که این دعای شریف در بین شیعیان در این روز بزرگ قرائت می‌شود و با استفاده از دعاهای ملکوتی حضرت امام حسین (ع) مردم در تقویت رابطه با خداوند تلاش می‌کنند.

 

انتهای پیام/ زیبائی