به‌نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت بردارد
به‌نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت بردارد
رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جبهه حق در فلسطین حتماً پیروز خواهد بود، گفت: به‌نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت بردارد.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه جامع تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: جایگاه تربیت در روند آموزشی نیروهای مسلح و همچنین درآمیختگی آموزش و عمل موضوعاتی است که در نظام آموزشی ما مورد غفلت واقع شده است.

باقری تصریح کرد: البته آموختگی آموزش و عمل در حوزه پزشکی وجود دارد ولی در حوزه تربیتی در دانشگاه‌ها اقدام خاصی صورت نمی‌گیرد و دانشجویان روز اولی که وارد دانشگاه می‌شوند وضعیت بهتری از روز فارغ‌التحصیلی دارند.

وی افزود: لذا توصیه می‌کنم حتماً از مسئولان بخشهای کشوری برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کنید.

سرلشکر باقری در ادامه با اشاره به موضوع فلسطین گفت: از رزمندگان فلسطینی تشکر می‌کنیم و آینه قبله اول مسلمین کاملاً روشن است و جبهه حق حتماً پیروز خواهد بود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: به‌نفع رژیم صهیونیستی است که دست از جنایت بردارد و فلسطینیان از هر دین و آیین خودشان برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند.

وی عنوان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند. کشور ما به‌خاطر ایستادگی مقابل استکبار همواره مورد تهدید بوده و خواهد بود. منابع انسانی هستند که این مأموریت را اجرا می‌کنند و تربیت و آموزش و عجین کردن این تربیت و آموزش با عمل میدانی مسئولیت سنگینی است که به‌عهده فرماندهان ماست.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: با تحولات گوناگونی که پیشِ‌روی ماست باقی ماندن در سختی‌های گذشته نمی‌تواند ما را به هدف برساند پس ما یک روند رشدیابنده کیفی را باید مدنظر داشته باشیم. ما باید پیش‌بینی کنیم که با چه صحنه‌هایی مواجه خواهیم شد و منابع انسانی را برای چه صحنه‌هایی باید آماده کنیم.

سرلشکر باقری تأکید کرد: متن و محتوای آموزشی ما باید دائماً در حال بروزرسانی باشد و در این موضوع گروه‌های آموزشی باید دائماً با صحنه میدانی ارتباط داشته باشند. مسئله تربیت موضوع بسیار مهمی است پس بایستی با تربیت جوانان عزیز آنها به شمشیرهای برنده تبدیل شوند که این مهم با عمل و روحیه مربیان تا حد زیادی قابل دستیابی است.

وی ادامه داد: تغییرات در متن و محتوا و تربیت اساتید با آنچه نیاز داریم باید دائماً در حال انجام باشد. مهارت آموزشی و افزایش سطح این موضوع باید مورد تأکید باشد. موضوع آموزش یگانی هم موضوع مهمی است زیرا شاید نیروهای ما به‌صورت فردی خیلی خوب آموزش ببینند اما در عمل یگانی دچار مشکل باشند که به این موضوع باید بیشتر توجه شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: هرچه رزمایش‌ها واقعی‌تر باشند می‌تواند بهتر نقاط قوت و ضعف یک یگان را نمایان کند. فرماندهان و مربیان و ناشران مسئول هستند که مشفقانه و مسئولانه ایرادات را احصا کنند و در اختیار فرمانده یگان قرار دهند.

وی مطرح کرد: همواره و همیشه تربیت و آموزش اولویت اول فرماندهان ماست، البته توسعه کمی نیروهای مسلح که مسیری بدون پایان است راه‌حل مشکلات آموزش نیست، اینکه یک‌سوم خدمت نیروهای مسلح به‌نحوی در آموزش طی می‌شود نشانگر اهمیت آموزش است و این حوزه باید به‌صورت کیفی ارتقا پیدا کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم