تبریز قطب شمال غرب اردو‌های راهیان پیشرفت و امید کشور می‌شود
تبریز قطب شمال غرب اردو‌های راهیان پیشرفت و امید کشور می‌شود
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه تبریز قطب شمال غرب اردو‌های راهیان پیشرفت و امید کشور می شود گفت: ظرفیت‌های آذربایجان شرقی بهترین فرصت برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی به دانش‌آموزان این منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی سردار باستان در جلسه قرارگاه راهیان پیشرفت و امید سازمان بسیج دانش‌آموزی (قطب شمال غرب کشور) ضمن قدردانی از توجه ویژه آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به حوزه‌های فرهنگی و تربیتی گفت: نوجوانان و جوانان در جنگ شناختی که الان دشمن به راه انداخته بیشتر از دیگر گروه‌های سنی مورد هدف قرار گرفته‌اند اما برخلاف تبلیغات دشمن در پیشبرد اهداف فرهنگی و تربیتی پیشگام هستند و نمود آن را می‌توان در جشن‌های ملی و مذهبی برگزار شده، مراسم اعتکاف، راهپیمایی‌ها به عینه مشاهده کرد.

وی با تاکید بر لزوم معرفی دستاورد‌ها و تبیین پیشرفت‌ها و موفقیت‌های انقلاب اسلامی ایران برپایی اردوی راهیان پیشرفت و امید را از جمله موارد اثر گذار در آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان دانست و روایت پیشرفت، خود باوری و اعتقاد، استقلال، عزت و قدرت، خودشناسی، رهایی و آرامش، تعهد، تخصص و جوان‌گرایی، ایمان و معنویت و بصیرت را از بخش‌های اردو‌های راهیان پیشرفت و امید عنوان نمود.

تراب محمدی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی نیز در ادامه با بیان اینکه نسل جدید با توجه به شرایط سنی بیشتر در معرض خطر هستند اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی تخصصی نسبت به آگاهی بخشی دانش‌آموزان عمل کرد.

وی اردو‌های راهیان پیشرفت و امید را بهترین راهکار برای مقابله با جنگ شناختی در بین دانش آموزان دانست و گفت: برخلاف تبلیغات منفی در فضای مجازی علاوه بر دستاورد‌های نظامی در استان دستاورد‌های مختلفی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و … وجود دارد که لازم است این خدمات نیز به دانش‌آموزان نشان داده شود و هر یک از این اردو‌ها می‌تواند در زمینه امید بخشی و ایجاد شور و نشاط در جامعه موثر باشند.

وی گفت: تاثیر رسانه و تاثیر آن در جنگ شناختی کاملا مشخص است و باید برنامه ریزی لازم نیز در این زمینه صورت گیرد تا دشمن از فضای موجود به نفع خود استفاده نکند و محتوا‌های مناسب بر اساس ذائقه جوانان تولید گردد. نقل خاطرات و محتوا‌های تولیدی از طرف دانش‌آموزانی که به اردو‌ها اعزام شدند نیز جزو مواردی است که می‌توان در فضای مجازی انجام داد.

تراب محمدی در پایان از آمادگی استانداری برای ایجاد هماهنگی و تامین زیرساخت‌های لازم برای میزبانی از دانش‌آموزان شمال‌غرب کشور در تبریز خبر داد.

 سعادتی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نیز در ادامه با بیان اینکه امروز همه دستگاه‌ها در سطح کلان نسبت به موضوع تربیت احساس تکلیف می‌کنند گفت: خوشبختانه به سبب این همراهی و همکاری شاهد اقدامات ارزشمند در این حوزه هستیم.

وی با قدردانی از همراهی و همکاری سپاه عاشورا گفت: در تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب اسلامی برنامه‌ها و فعالیت مختلفی با مشارکت بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان صورت گرفته و این فعالیت‌های تربیتی و پرورشی خلاقانه استان آذربایجان شرقی را از سایر استان‌ها در این زمینه متمایز کرده است.

وی شناخت مخاطب را از جنبه‌های مختلف در امر تربیت و ضروری عنوان کرد و افزود: برای صحبت با دانش‌آموزان و اثرگذاری برنامه‌های تربیتی لازم است با ادبیات ویژه این گروه سنی عمل کنیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری بالای اردو‌ها در تربیت و آموزش دانش آموزان اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی به سبب ظرفیت بالای صنعتی، اقتصادی و اجتماعی می‌تواند میزبان مناسبی برای دانش آموزان شمال‌غرب باشد.

سردار عباس قلی‌زاده فرمانده سپاه عاشورا نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهمیت و اثرگذاری اردوی راهیان پیشرفت و امید بر کسی پوشیده نیست بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت موجود برای برگزاری هرچه بهتر این اردو تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه توفیق‌های نظام تنها در بخش نظامی نیست افزود: جوانان ایرانی امروز در زمینه‌های علمی و پزشکی توفیقات شگرفی به دست آورده‌اند که ارسال ماهواره‌ها که به تازگی صورت گرفت نمونه‌ای از این پیشرفت‌ها است.

وی اظهار کرد: ایجاد و گسترش نمایشگاه‌ها در بخش‌های مختلف بهترین راهکار برای تبیین دستاورد‌های کشور است. دشمن به دنبال تسری یاس و ناامیدی در بین نوجوانان و جوانان است و بازدید از این نمایشگاه‌ها باعث آگاهی بخشی و ایجاد شور و نشاط در بین آینده سازان کشور خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی