ثبت ۲۵ درصد طلاق در بناب دردآور است/ عاملی بیکاری برای طلاق در بناب مورد قبول نیست
ثبت ۲۵ درصد طلاق در بناب دردآور است/ عاملی بیکاری برای طلاق در بناب مورد قبول نیست
فرماندار بناب با اشاره به ثبت آمار ۲۵ درصدی طلاق در بناب گفت: چنین رقمی برای شهرستان بناب به عنوان یکی از شهرهای مذهبی استان دردآور و غیر قابل قبول می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، شهریار فتحی ظهر امروز در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان بناب با بیان اینکه حدود ۲۵ درصد از ادواج‌ها در شهرستان بناب به طلاق ختم می شود دردآور و ناراحت کننده است، اظهار داشت: ثبت این تعداد طلاق در شهرستانی مانند بناب که به شهر دین و مذهب و حوزه شناخته می شود غیر قابل قبول می باشد.

 

فرماندار بناب با تاکید بر اینکه تمام این عوامل بروز طلاق می باید هرچه سریعتر شناسایی و برای آنها برنامه‌ریزی شود اظهار داشت: این کار تنها به وسیله یک نهاد یا اداره قابل اجرا نمی باشد و نمی‌توان به صورت جزیره‌ای با پدیده طلاق مواجه شد.

 

وی تصریح کرد از تمامی نهادها و ارگانهای دولتی و غیردولتی بخصوص دانشگاه ها انتظار داریم در راستای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی شهرستان بناب به صورت جدی و تخصصی کارهای خود را پیش برده و در یک جلسه به صورت کلی مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرند.

 

مقام عالی دولت در شهرستان بناب با بیان اینکه یکی از علل اصلی طلاق طبق آمار در شهرستان بناب بیکاری می باشد اظهار داشت: شهرستان بناب به عنوان یکی از قطب های اقتصادی و دارای تعداد زیادی کارگاه و کارخانجات می باشد و عاملی مانند بیکاری نباید در شهرستان بلاغ منجر به چنین آسیب هایی بشود.

 

وی افزود شهرستان بناب خود میزبان تعداد بسیار زیادی از کارگران می باشد و در حال حاضر بیش از ۷ هزار نفر در این شهرستان در کارخانجات مشغول به کار هستند و قطعاً برنامه ریزی خواهیم کرد تا کسی در این شهرستان به دلیل بیکاری با طلاق مواجه نشود.

 

انتهای پیام/ داود زیبائی