جذب ۲۵ دستگاه خطی کار کشت آبی و دیم زراعی توسط جهاد کشاورزی بناب
جذب ۲۵ دستگاه خطی کار کشت آبی و دیم زراعی توسط جهاد کشاورزی بناب
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب گفت: طی 3سال اخیر تعداد ۲۵ دستگاه خطی ‌کار کشت آبی و دیم زراعی به صورت یارانه ای یا با تسهیلات کم بهره و یا از طریق خط اعتباری مکانیزاسیون خریداری، جذب و تحویل کشاورزان شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، روح اله خیری با اشاره به اهمیت کشت مکانیزه در افزایش عملکرد و تولید محصولات زراعی گفت: طی سه سال اخیر تعداد ۲۵ دستگاه خطی ‌کار کشت آبی و دیم زراعی به صورت یارانه ای یا با تسهیلات کم بهره و یا از طریق خط اعتباری مکانیزاسیون خریداری، جذب و تحویل کشاورزان شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب افزود: در سال گذشته ۵ دستگاه خطی کار کشت مستقیم دیم از محل اعتبارات طرح جهش تولید در دیمزارها و در سال جاری ۵ دستگاه خطی کار آبی و کفکار از محل اعتبارات طرح احیای دریاچه ارومیه خریداری و جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته جهاد کشاورزی ۵ دستگاه از خطی کارها به کشاورزان تحویل داده شده است، افزود: مصمم هستیم با استفاده از تسهیلات کم بهره یا در صورت امکان با یارانه مستقیم خرید دستگاه های خطی کار را مورد حمایت قرار داده و طبق برنامه به کشاورزان تحویل داده شود.

خیری در پایان با بیان اینکه زمان برداشت ذرت در سال زراعی در نوبت اول از شهریور ماه شروع می شود افزود: دو دستگاه پنوماتیک ذرت کار ۴ ردیفه از محل احیای دریاچه ارومیه خریداری و جذب شده و پس از بررسی در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

 انتهای پیام/