جزئیات درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان + جزئیات و اسامی شهدا
جزئیات درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان + جزئیات و اسامی شهدا
در پی درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در برجک مزه‌سر سراوان، ۵ مرزبان مرز به شهادت رسیدند و ۲ مرزبان دیگر مجروح شدند.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم از سراوان، ۵ تن از مأموران مرزبانی سراوان شب گذشته در ‌درگیری با یک گروهک تروریستی به شهادت رسیدند. در این درگیری که در منطقه “مَک سوخته” رخ داد، ۲ مرزبان کادر و ۳ سرباز به شهادت رسیدند و ۲ مأمور دیگر نیز مجروح شدند.‌

حملات تروریستی , مرزبانی جمهوری اسلامی ایران ,

صدور دستورات قضائی لازم برای دستگیری عوامل حادثه سراوان

دادستان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: ۶ نیروی مرزبان در حمله گروهک «جیش الظلم» به پاسگاه مرزی شهرستان سراوان به شهادت رسیدند که دستورات قضائی لازم برای دستگیری عوامل این حادثه صادر شده است.

مهدی شمس‌آبادی اظهار داشت: شب گذشته در پی حمله گروهک جیش الظلم به پاسگاه مرزی مک‌سوخته شهرستان سراوان ۶ نفر از نیروهای هنگ مرزی این شهرستان شهید و تعدادی نیز مجروح شدند. دستورات قضائی لازم جهت دستگیری عوامل این حادثه از سوی دادستانی صادر شده است.

۲ مجروح در حمله سراوان

در ‌پی درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان، دو مرزبان مجروح شدند که ساعتی پیش اعلام شد یکی از این مجروحان به شهادت رسیده است اما ‌در پی عملیات احیا، گروهبان‌یکم “رضا برجی” به زندگی بازگشت.

در این حادثه تروریستی ۵ نفر به شهادت رسیدند.

اسامی مرزبانان شهید

براساس این گزارش، یکی دیگر از مرزبانان که در این حمله مجروح شده بود دقایقی پیش به شهادت رسید و تعداد شهدای حادثه برجک “مزه‌سر” هنگ مرزی سراوان به ۶ نفر افزایش یافت.

اسامی شهدا عبارتند از:

گروهبان‌یکم شهید “حسین بادامکی”

گروهبان‌یکم شهید “علی غنی باتدبیر”

گروهبان‌یکم شهید “رضا برجی”

سرباز وظیفه شهید “محمد جمال‌زاده”

سرباز وظیفه شهید “یونس سیفی‌نژاد”

سرباز وظیفه شهید “ناصر حیدری”

جزئیات درگیری مرزبانان

بامداد شنبه یک تیم تروریستی که قصد نفوذ به داخل کشور را داشتند توسط مرزبانان هنگ مرزی سراوان حین کنترل و پایش مرز مشاهده شدند و ضمن درگیری مسلحانه با آنان از ورود این گروه تروریستی به داخل کشور جلوگیری شد و تروریست‌ها به آن سوی مرز متواری شدند.

بر پایه این گزارش؛ در این درگیری ‌متأسفانه تعداد ۵ نفر از کارکنان پایور و وظیفه هنگ مرزی سراوان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.