جو آرام ۵روزه در اکثر مناطق کشور/ بارندگی و کاهش دما در سواحل شمالی
جو آرام ۵روزه در اکثر مناطق کشور/ بارندگی و کاهش دما در سواحل شمالی
سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای استان‌های ساحلی دریای خزر از جو آرام ۵روزه در کشور و نفوذ جریانات شمالی، بارش و کاهش دما در برای استان‌ها خبر داد.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان  هواشناسی  نشان می‌دهد از اواخر وقت امروز، و روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارندگی و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از اواخر وقت فردا و روز جمعه در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان،‌ خراسان جنوبی و هرمزگان بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در برخی مناطق گردوخاک و در ارتفاعات کرمان بارش برف پیش‌بینی شده است.

از بعدازظهر یکشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات شمالی در گیلان و مازندران بارش خواهیم داشت. در سایر مناطق کشور طی ۵ روز آینده جو آرام است. امروز و فردا و یکشنبه هفته آینده دریای خزر و تا روز جمعه خلیج فارس مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: بعدازظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۷

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۸

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۴ نات در مناطق فراساحلی و تا ۲۰ نات در مناطق ساحلی و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۱٫۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل

منطقه اثر: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۷: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۸: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران، در دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب شناورهای سبک و تفریحی، اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل.

توصیه: منع شنا و غواصی، منع فعالیت‌های شیلاتی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم