حکم قصاص برای قاتل مامور پلیس
حکم قصاص برای قاتل مامور پلیس
مرد سابقه‌داری که ۱۴ سال قبل یک مأمور نیروی انتظامی را به قتل رسانده بود، با درخواست اولیای‌دم به قصاص و به خاطر جرائم دیگرش به حبس محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب، متهم ۱۴ سال قبل در یک درگیری مسلحانه به سمت یکی از مأموران نیروی انتظامی شلیک کرده و او را به قتل رسانده و در تمام این سال‌ها فراری بود. رسیدگی به این پرونده از شامگاه پنجم اردیبهشت سال ۸۴ آغاز شد. آن شب استوار دوم سیروس فولادوند و یکی از همکارانش هنگام انجام مأموریت در شهریار به یک دستگاه خودروی پژو مشکوک شدند و به راننده و دو سرنشین آن دستور ایست دادند.

مأموران پلیس مدارک ماشین را از راننده خواستند و به بازرسی بدنی پرداختند، اما در این میان راننده جوان یکباره اسلحه کشید و به سینه استوار دوم سیروس فولادوند شلیک کرد. راننده خشن و دو همدستش بلافاصله سوار پژو شدند و گریختند.

با شهادت سیروس فولادوند، رسیدگی به پرونده آغاز شد و ردیابی متهمان فراری در دستور کار پلیس قرار گرفت. با گذشت چند ماه از این ماجرا، پلیس توانست رد دو نفر از متهمان را به دست آورد، اما عامل شلیک خونین که مهدی نام دارد به مکان نامعلومی گریخته بود و پلیس نتوانست او را دستگیر کند.

۱۴ سال از این ماجرا گذشته بود که مأموران پلیس دریافتند مهدی در شهرستان بناب زندگی مخفیانه‌ای دارد. به این ترتیب متهم در عملیاتی ویژه دستگیر شد.

انتهای پیام / رقیه فتحی