دانش آموزان در کنار تحصیل باید مهارت آموزی را یاد بگیرند
دانش آموزان در کنار تحصیل باید مهارت آموزی را یاد بگیرند
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب با حضور رضا لعلی فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان، مدیر آموزش و پرورش بناب و سایر مسئولان این شهرستان برگزار شد .

به گزارش صدای بناب، رضا لعلی در ابتدای این جلسه با اشاره به افزایش تعداد قبولین کنکور امسال نسبت به سالهای اخیر گفت: ۹۳۱ نفر نسبت به سال قبل افزایش در ثبت نام دانش آموزان انجام گرفته است قبولین کنکور امسال نسبت به سال قبل رشد چشمگیری داشته است و ۴۱۱ نفر در دانشگاه‌های دولتی امسال پذیرفته شدند.

وی در ادامه افزود : از این آمار ۴۱۱ نفر دانش آموزان دختر و پسر به تعداد ۴۰ نفر به رشته پزشکی ، ۸ نفر به دندانپزشکی ، ۵۰ نفر پیراپزشکی ، ۸۳ نفر فرهنگیان ، ۱۲۰ نفر مهندسی ، و در سایر رشته‌ها ۱۰۸ نفر قبولی در این شهرستان بوده است

فرماندار شهرستان بناب در خصوص مطالبات جوانان در مورد تحصیل ، اشتغال و مسکن جوانان اظهار داشت : در جامعه نباید به دنبال مدرک گرایی بود چرا که این کار باعث سرکوب عمر و زمان جوانی و آمال و آرزوهایش میشود ودر کنار آن، همچنین سرمایه دولت هم هدر میرود، و به دنبال اشباع بعضی رشته های تحصیلی نرخ بیکاری جامعه هم افزایش می‌یابد.

رضا لعلی تصریح کرد : متولیان و مشاوران دستگاه تعلیم و تربیت چه بسا بهتر است در وهله اول در زمان انتخاب رشته به صورت کاملا تخصصی استعداد یابی و به صورت صحیح هدایت تحصیلی اقدام کنند .

فرماندار بناب بااشاره به خودباوری،ایمان ، هویت شخصیتی دانش آموزان گفت : باید در آموزش و پرورش زمینه ای فراهم شود تا آینده سازان کشور به دنبال مهاجرت نباشند و به فکر آبادی کشور ایرانمان باشند .

رییس شورای آموزش و پرورش بناب در خصوص اهمیت استعداد یابی دانش آموزان نسبت به هدایت تحصیلی گفت : تمامی دانش آموزان این شهر در این چند سال اخیر به رشته علوم تجربی بیشتر سوق پیدا کرده اند و بر همین اساس بین دانش آموزان علوم تجربی چه در حال تحصیل و یا فارغ التحصیل افزایش یافته است که این سونامی تحصیلی و فارغ التحصیلی به نوعی نگران کننده بوده و برررسی های که انجام گرفته در چند دهه بعد فارغ التحصیلان در رشته های ریاضی فیزیک و سایر رشته با مشکل مواجهه کرده است .

  • نویسنده : داود زیبائی