دستاوردهای حوزه هوافضا نتیجه‌ مجاهدت‌های نیروهای جوان و مؤمن است + تصاویر
دستاوردهای حوزه هوافضا نتیجه‌ مجاهدت‌های نیروهای جوان و مؤمن است + تصاویر
رئیس قوه قضاییه در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای موشکی و پهپادی گفت: دستاوردها و پیشرفت‌های دو دهه اخیر حوزه هوافضا بسیار چشمگیر و در نتیجه مجاهدت‌های نیروهای جوان و متخصص و مؤمن است که برای ایران بازدارندگی به‌همراه داشته است.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ رئیس قوه قضاییه و جمعی از اعضای شورای‌عالی قوه قضاییه صبح امروز (یکشنبه ۵ آذر) از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی این نیرو بازدید کردند.

«از ایده تا محصول برای ایران قوی» نامِ نمایشگاهی است که در آن به‌روزترین و جدیدترین دستاوردها و محصولات نظامی و دفاعیِ دانشمندان و متخصصان نیروی هوافضای سپاه پاسداران به نمایش گذاشته شده است.

رئیس قوه قضاییه و عضو شورای‌عالی امنیت ملی در جریان این بازدید، از نزدیک در جریان به‌روزترین دستاوردها و تجهیزات نیروی هوافضای سپاه در حوزه‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید رئیس قوه قضاییه و مقامات قضایی، به یادبود شهدای هوافضای سپاه ادای احترام کردند، پس از آن سردار حاجی‌زاده؛ فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن خیرمقدم به رئیس قوه قضاییه و مقامات قضایی همراه وی، به توضیح و تشریح قابلیت‌های آخرین دستاوردهای این نیرو از جمله موشک کروز هایپرسونیک «فتاح۲»، سامانه پدافندی متحرک «مهران» و سامانه ارتقاء‌یافته «۹ دی» و همچنین پهپاد «شاهد۱۴۷» پرداخت که اخیراً در محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا رونمایی شده‌اند.

موشک کروز «پاوه» که دارای دقتی بی‌نظیر و بُردی شگفت‌انگیز است و همچنین موشک «خیبرشکن» که یکی از موشک‌های دوربرد نسل سوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و از «سوخت جامد» استفاده می‌کند و در فاز فرود قابلیت مانور برای عبور از سپر موشکی را داراست، از دیگر دستاوردهایی بودند که سردار حاجی‌زاده به ارائه توضیحاتی درخصوص آنها نزد رئیس قوه قضاییه پرداخت.

در جریان این بازدید، رئیس قوه قضاییه سؤالاتی تخصصی در خصوص میزان دقت موشک‌های هوافضای سپاه مطرح کرد که سردار حاجی‌زاده فرمانده این نیرو به ارائه جزئیات و تاریخچه این مهم به‌موجب دستور فرماندهی معظم کل قوا ناظر بر عطف تمرکز بر دقت موشک‌ها پرداخت.

رئیس قوه قضاییه و هیئت همراه در ادامه از بخش مربوط به پهپادها نیز در نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه بازدید به‌عمل آوردند که در جریان این امر، سردار حاجی‌زاده به ارائه توضیحاتی در خصوص قابلیت‌ها و مأموریت‌های هر کدام از پهپادهای به نمایش گذاشته‌شده پرداخت.

در این قسمت، پهپادهای غنیمتی نیز رخ‌نمایی می‌کردند که فرمانده نیروی هوافضای سپاه به ارائه مطالبی درباره آنها مبادرت ورزید.

بخش مربوط به «سکوهای پرتاب»، «اجزا»، «رادارها» و «سامانه‌های پدافندی زمین به هوا» نیز از دیگر قسمت‌های بازدیدشده توسط حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ عضو شورای‌عالی امنیت ملی و مقامات قضایی همراه وی در جریان بازدید امروز بودند.

بازدید از بخش مربوط به ماهواره‌برها نیز از جمله برنامه‌های امروز بود. در جریان این امر، متخصصِ حوزه ماهواره‌برها، توضیحاتی مبسوط را در خصوص «ماهواره‌بر قائم» که نماد پیشرفت فضایی ایران است، به رئیس قوه قضاییه و مقامات قضایی همراه وی ارائه کرد.

سردار حاجی‌زاده در اثنای توضیحات خود در خصوص قابلیت‌های تولیدات موشکی و پهپادی سپاه به این مهم نیز اشاره کرد که پس از حصول نخستین موفقیت در حوزه دقت و بُرد دستاوردهای نظامی، موفقیت‌های بعدی در نتیجه عنایات و فضل پروردگار متعال و همت و تخصص جوانان متعهد ایران اسلامی، به‌سرعت حاصل ‌شدند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به سه ضلع اصلی در هوافضای سپاه گفت: ما برای نیل به موفقیت در نیروی هوافضای سپاه، سه ضلعِ «تحقیقات»، «عملیات» و «تولیدات» را با هم پای کار آورده‌ایم و یکی از رسالت‌های خود را کادرپروری و فرمانده‌پروری تعیین کرده‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: اکثر متخصصان ما در این نیرو، عناصر جوان و باانگیزه هستند که خود را سربازان گمنام نظام اسلامی می‌دانند و در نتیجه مجاهدت‌های آنان، امروز به مرحله بی‌اثر کردن تهدیدات دشمنان رسیده‌ایم حال آنکه یک دهه پیش به‌دنبال یافتن تهدیدات دشمنان بودیم.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در این اثناء دستاوردها و پیشرفت‌های دو دهه اخیر حوزه هوافضا را بسیار چشمگیر و در نتیجه‌ مجاهدت‌های نیروهای جوان و متخصص و مؤمن دانست که برای ایران اسلامی ارتقاء و بازدارندگی محسوس به‌همراه داشته است.

رئیس قوه قضاییه همچنین طی سخنانی در جمع تعدادی از مسئولان و متخصصان حوزه هوافضا، با بیان اینکه “نیروهای مسلح ما در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت می‌کنند”، اظهار کرد: نیروهای مسلح ما در حصول استقلال و قدرت بازدارندگی که امروز در بالاترین سطح از آن برخورداریم نقش کلیدی و محوری دارند.

رئیس دستگاه قضا بیان کرد: بنا به گفته سردار حاجی‌زاده و مشاهدات ما در این بازدید، اکثر متخصصان نیروی هوافضای سپاه، از جوانان در متوسط سنی ۳۰ تا ۳۵ سال هستند؛ جوانان مؤمن و متعهدی که سراسر وجود آنها عشق به اسلام و ایران و مردم و عزت کشور است؛ این بسیار مایه مباهات و افتخار است که در نتیجه مجاهدت‌های شبانه‌روزی این جوانان متدیّن و متخصص، امروز ایران اسلامی به قدرت بازدارندگی عظیمی نائل شده است؛ قدرتی که برای دشمنان رشک‌برانگیز است و خشم آنان را برانگیخته است.

عضو شورای‌عالی امنیت ملی گفت: تأکید ما آن است که این دستاوردهای برجسته و خیره‌کنند حوزه هوافضا در منظر عموم مردم به‌ویژه جوانان قرار گیرد تا حس غرور ملی و سرمایه اجتماعی و اعتماد به نفس میان اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان، فزونی یابد. بدون تردید ارزش و تأثیر این قبیل بازدیدها و نمایشگاه‌ها بعضاً از ده‌ها سخنرانی و فیلم در تزریق احساس غرور و شعف و خودباوری ملی بیشتر است.

محسنی‌اژه‌ای در جریان سخنان خود به موضوع غزه و تهاجم وحشیانه صهیونیست‌های غاصب و کودک‌کش نیز اشاره کرد و گفت: در جریان تجاوز رژیم غاصب و موقتی صهیونیستی به مردم غزه، نیروهای مقاومت ضربات سهمگینی را بر پیکره این رژیم سفاک وارد آوردند، به‌گونه‌ای که امروز صهیونیست‌های غاصب به‌وضوح زوال و اضمحلال خود را احساس می‌کنند.

رئیس قوه قضاییه به بیداری عمومی در سطح جهان پس از مشاهده تجاوزات ددمنشانه صهیونیست‌ها نیز اشاره کرد و گفت: امروز مردم جهان بیدار و هوشیار شده‌اند و وجدان‌های‌شان به درد آمده است لذا در خیابان‌ها و معابرِ عمده ممالک غربی علی‌رغم سنگ‌اندازی‌های دولت‌های خود، علیه جنایات وحشیانه و کودک‌کشی‌های صهیونیست‌ها در غزه تظاهرات می‌کنند، به‌گونه‌ای که اکنون فضای بی‌بدیل و بی‌سابقه‌ای در ضدیت با رژیم صهیونیستی در سراسر جهان ایجاد شده است.

قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران , قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران , قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران , قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران , قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران , قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران , قوه قضائیه , رئیس قوه قضائیه , موشک فتاح , موشک خیبر , موشک پاوه , موشک هایپرسونیک , پهپادهای ایران ,