دهیاران موظف به مناسب سازی روستاها برای افراد دارای معلولیت و سالمندان هستند
دهیاران موظف به مناسب سازی روستاها برای افراد دارای معلولیت و سالمندان هستند
بخشدار مرکزی شهرستان بناب با تاکید بر اینکه روستاهای این شهرستان تا حد ممکن دارای وضعیت خوبی هستند،گفت: در صورتی که مکانی نیاز به مناسب‌سازی برای افراد دارای معلولیت باشد دهیاری فوراً این کار را انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، میرغفار شریف‌زاده صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات افراد دارای معلولیت و سالمندان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ۳ دسامبر روز جهانی افراد دارای معلولیت اظهار داشت: خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت و سالمندان از برنامه‌های اصلی مجموعه دولت در شهرستان بناب بوده و خواهد بود.

بخشدار شهرستان بناب با بیان اینکه وضعیت معابر و خیابان‌ها در روستاهای بناب بسیار مناسب و آسفالتیزی‌های خوبی نیز انجام شده است، گفت: در صورتی که مکان و یا معبری نیاز به مناسب سازی برای تردد افراد دارای معلولیت و یا سالمندان داشته باشد دهیاری موظف به انجام آن می‌باشد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه اعتبارات برای مناسب سازی تمامی کوچه‌ها و معابر روستاها در حال حاضر وجود ندارد گفت: به تمام دهیاران گزارش داده‌ایم که در صورتی که محل و یا پیاده روی دارای مشکل باشد برای مناسب سازی آن از اعتبارات فعلی استفاده و هرچه سریع‌تر آن مشکل حل شود.

شریف‌زاده در پایان مناسب سازی اماکن عمومی در روستاها را نیز از اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: در بیشتر روستاهای شهرستان بناب اماکن عمومی از قبیل مساجد و پست بانک‌ها برای افراد دارای معلولیت و سالمندان مناسب سازی شده‌اند و در صورتی که مکانی مناسب سازی نشده باشد برای آن اقدام خواهیم کرد.