دومینوی استعفاها در ارتش اسرائیل بعد از شکست در طوفان الاقصی
دومینوی استعفاها در ارتش اسرائیل بعد از شکست در طوفان الاقصی
رسانه‌های عبری از احتمال استعفای شمار زیادی از مقامات نظامی و اطلاعاتی ارتش رژیم صهیونیستی به‌دنبال شکست در عملیات طوفان الاقصی که در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ توسط مقاومت فلسطین انجام شد، خبر دادند.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، در پی استعفای آهارون هالیوا، رئیس اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به‌دلیل شکست در جریان عملیات طوفان الاقصی، امروز، سه‌شنبه، رسانه‌های عبری از احتمال استعفای شمار دیگری از مقامات و افسران صهیونیست خبر دادند.

روزنامه عبری اسرائیل هیوم در این زمینه اعلام کرد: بعد از استعفای رئیس شعبه اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل، انتظار می‌رود که شاهد استعفاهای بیشتری در صفوف افسران ارتش، از رئیس ستاد گرفته تا معاون او و فرمانده منطقه جنوبی و فرمانده تیپ غزه و حتی رئیس شاباک باشیم.

این درحالی است که دیروز بعد از اعلام استعفای آهارون هالیوا، روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت گزارش داد که «یهودا فاکس»، فرمانده منطقه مرکزی ارتش رژیم صهیونیستی به هرتزی هالوی، رئیس ستادکل ارتش اسرائیل اطلاع داده است که در آغاز ماه آگوست ۲۰۲۴ به فعالیت خود در ارتش اسرائیل پایان خواهد داد.

هالیوا پیشتر مجبور شده بود به شکست اطلاعاتی ارتش اسرائیل در عملیات ۷ اکتبر اعتراف کند و گفت که نیروهای تحت فرمانش شکست خورده‌اند زیرا به مهمترین مأموریت خود که ارائه هشدار جنگ است، عمل نکردند.

حدود دو هفته قبل هم رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که سرتیپ «عمیت ساعر» رئیس بخش تحقیقات اطلاعات نظامی ارتش این رژیم (امان) بعد از پذیرش مسئولیت کامل شکست اطلاعاتی اسرائیل در جریان عملیات طوفان الاقصی که مقاومت فلسطین در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ انجام داد، از منصب خود کناره‌گیری کرد.

در ماه فوریه گذشته هم یکی از افسران ارشد امان با درجه سرلشکری به‌دلیل نقشی که در ارزیابی اشتباه اطلاعاتی داشت و منجر به شکست اسرائیل در ۷ اکتبر شد، از منصب خود استعفا داد.

ادامه سریال کناره‌گیری فرماندهان و مقامات ارشد نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به‌دلیل ناکامی در مهار عملیات طوفان الاقصی و همچنین شکست در آزادی اسرای صهیونیست دربند گروه‌های فلسطینی در غزه در شرایطی است که پیش از این نداو آرگامان، رئیس اسبق سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) در مصاحبه‌ای از همه فرماندهان ارتش اسرائیل خواسته بود هرگز و تحت هیچ شرایطی پیش از نتانیاهو از مسئولیت‌های خویش کناره‌گیری نکنند.