روند توسعه بناب به شتاب بیشتری لازم دارد
روند توسعه بناب به شتاب بیشتری لازم دارد
عضو شورای شهر بناب گفت: روند توسعه‌ی بناب با سرعتی که مردم می‌خواهند، پیش نمی‌رود از یکطرف کمبود منابع و از طرفی رقابت‌های سیاسی مختلف می‌تواند به رسالت اعضای شورا لطمه وارد کند.

به گزارش صدای بناب به نقل از ایسنا مریم بابازاده با اشاره به اینکه در تقویم رسمی کشور روز نهم اردیبهشت ماه به عنوان روز شوراها نامگذاری شده است، اظهار کرد: موضوع شورا یکی از مباحثی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت انقلاب به وجود آمد تا خود مردم در مورد رفع مسائل و مشکلات خود با یکدیگر مشورت کنند.

وی با اشاره به اینکه شورا برگرفته از قرآن کریم است، گفت: باید اعضای شوراهای اسلامی از این موقعیتی که نصیبشان شده است، به نحو احسن استفاده کرده و در راستای خدمت به مردم و رضایت خداوند تلاش‌های بیشتر و بهتری انجام دهند.

وی ادامه داد: بنده به‌عنوان شورای شهر بناب در دوره ششم با شعار تحول خواهی با اعتماد شهروندان، وارد شورای شهر شدم و هم اکنون نماینده شورای شهرستان بناب در استان و موسس و دبیر خانه کارگر بناب هستم.

بابازاده افزود: بناب دارای قابلیت.های توسعه‌ای ویژه‌ای در بخش صنعتی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری دارد و در خصوص جذب توریست مراکز طبیعی نظیر کمپ گردشگری قره قشون، روستای دیدنی و تاریخی توتاخانه، سد دوش و نیز مساجد تاریخی دوران صفویه هستند که متاسفانه در فراخور ظرفیت این مراکز کار اجرایی و جذب گردشگر انجام نشده است.

وی، به مهمترین مسائل توسعه‌ی بناب اشاره کرد و افزود: ممانعت از تفکیک اراضی کشاورزی، توسعه زمین‌های شهری، تصویب منطقی طرح جامع شهرستان، احداث کنارگذرهای شرقی و غربی، تعریض جاده.های روستایی از مهمترین مسائل توسعه‌ی این شهرستان است.

وی گفت: تامین نیازهای اولیه شهری نظیر آسفالت، بهداشت عمومی، زیبا سازی شهری، بهبود ساختار بافت فرسوده شهری و ممانعت از تمرکز زایی مرکز شهر از مهمترین دغدغه‌های شوراهای شهر بناب است که همگی این مسائل بدون جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و همکاری شهروندان فهیم میسر نیست.

این نماینده شورای شهر بناب افزود: مردم شهرستان بناب چون سایر هم وطنان، مردمانی با فرهنگ و فهیم هستند و توسعه‌ی همه جانبه شهری ابتدا از فرهنگ شروع می شود و ما سعی ما براین است تا با اتکاء بر فرهنگ مشارکت بالای همشهریان و افزایش روحیه مشارکتی و نیز مطالبه‌گری آنها خدمات ارزنده به جا بگذاریم.

بابازاده با بیان اینکه منابع باید تبدیل و ارزش افزوده بالایی خلق کنند، گفت: در شورای شهر با خام فروشی منابع شهرداری مخالف هستم و در جذب سرمایه تاکنون موفق عمل نشده است و یکی از مشکلات مهم شهرستان همین امر است که یک عزم جدی در مسئولین عالی شهرستان برای این امر مهم نیاز است.

وی یادآور شد: از مدت مسئولیت بنده در شورای شهر تمرکز زیادی در توسعه عادلانه منابع و امکانات داشته‌ام و محلات کم برخوردار و محروم مدتها است از خدمات شهرداری کم بهره بوده‌اند اما این امر مانع از خدمات جامع شهری به تمام محلات شهری نشده است بویژه بافت فرسوده شهر که نیازمند تحول است اما همکاری شهروندان ساکن این مناطق شرط اول است.

وی با بیان اینکه شورای فعلی که با شعار تحول و همدلی شکل گرفته است به عمده مشکلات و چالش‌های شهرستان اشاره کرد و افزود: مشکلاتی زیادی نظیر بهداشت عمومی و زیبا سازی شهری، هدایت آبهای سطحی، معضل تیرهای برق وسط معابر، آسفالت خیابان‌ها، بافت فرسوده، کمبود زمین های شهری مناسب برای خانواده‌های نوپا، ناکافی بودن فضا و برنامه‌های ویژه بانوان، ترافیک بالا و تمرکز گرایی در شهر، مشکلات زیاد ساکنین شهرک ولی عصر، عدم رغبت سرمایه گذارن و جذب گردشگر گریبانگیر شهر هستند.

بابازاده با اشاره به راه حل مشکلات شهر گفت: شورای دوره ششم شهر بناب به فراخور امکانات موجود در جهت رفع هر کدام از این مشکلات قدم برمی‌دارد و هر اندازه شواری شهر در گود مسائل سیاسی گرفتار نشود خدمات خوبی ارائه خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه تدوین و تصویب راهبردهای کلان وظیفه شوراها است، گفت: در طول شش ماه گذشته شهردار شهرستان بناب منتخب شورای ششم توانسته کارنامه خوبی بنمایش بگذارد و بدون حاشیه خدمات ارزنده‌ای داشته باشد، اما هنوز تا کسب رضایت شهروندان بناب خیلی فاصله داریم و سعی شورای شهر بر مدیریت شهرداری نیست و موازی کاری آسیب جدی به شهرداری وارد می‌کند.

وی گفت: در راستای خدمت رسانی و تعامل بیشتر با مردم، شورای تحول شهرستان بناب را تاسیس کرده‌ام که اعضای آن همگی از محلات شهر انتخاب شده‌اند تا تعامل و هم افزایی شورا با مردم محلات را افزایش دهند و در حل مشکلات با یاری و مشارکت خود مردم قدم برداریم و جلسات متعدد و همایشات مختلفی با این عزیزان خواهیم داشت چراکه همیشه نیازمند مشورت و راهنمایی مردم هستیم و در کنار این موضوع درصدد انتخاب شهروندان نمونه خواهیم بود تا فرهنگ مطالبه گری و مشارکت همشهریان بالاتر رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مزیت ویژه‌ای که در شورای ششم داریم، تعامل شورا با ادارات دولتی و نماینده مردم در مجلس خوب است و همکاری‌های فزاینده‌ای پیش رو است، از طرفی مشکلات انباشته شده عدیده‌ای موجود است و شورای ششم نباید فوت وقت کند بخصوص که فصل کارهای عمرانی شروع می‌شود و مردم باید خدمات و تحول شهرداری را حس کنند.

بابازاده همچنین از تشکیل اتحادیه بانوان در شهرستان بناب خبر داد و گفت: امیدواریم با آغاز این اتحادیه بتوانیم قدم‌هایی مثبت برای اشتغال بانوان و مسائل فرهنگی اجتماعی آنان برداریم.