رژیم صهیونیستی نتوانست مردم را از «مقاومت فلسطین» جدا کند
رژیم صهیونیستی نتوانست مردم را از «مقاومت فلسطین» جدا کند
رییس‌جمهور با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ناامن جلوه دادن ایران، از همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که مخلصانه و مجاهدانه برای تامین و حفظ امنیت کشور تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رییسی» صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیأت دولت با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ناامن جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران، از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه برای ارتقای آرامش و امنیت قدردانی و با بیان اینکه امنیت در هر کشوری مهم‌ترین مسأله است، از همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که مخلصانه، مجاهدانه و بی‌نام و نشان برای تأمین و حفظ امنیت کشور شبانه‌روز تلاش می‌کنند، قدردانی کرد.

رییسی در ادامه با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی علیه مردم مظلوم و مقتدر غزه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در این مدت با وجود حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا و برخی کشورهای غربی، هیچ دستاوردی جز کشتار ۲۴ هزار زن و کودک بی‌دفاع و بی‌گناه و مجروح کردن بیش از ۶۰ هزار نفر نداشته و با وجود ارتکاب جنایات گسترده در رسیدن به اهداف اعلامی خود یعنی از بین بردن مقاومت و جدا کردن مردم از مقاومت و مجاهدان فلسطینی ناکام مانده است.

در جلسه امروز هیأت دولت همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی در گزارشی از اجرایی شدن دستور رییس‌جمهور برای رفع ناترازی‌های شبکه بانکی گفت: برای رفع ناترازی و کفایت سرمایه پایین بانک‌ها که یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف شبکه بانکی کشور بود، به ترتیب در سال‌های ۱۴۰۰ حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۱ حدود ۹۸ هزار میلیارد تومان و در سال جاری حدود ۱۴۱ هزار میلیارد تومان به سرمایه بانک‌ها افزوده شده و خواهد شد تا وضعیت کفایت سرمایه شبکه بانکی بهبود یافته و مشکلات ناترازی‌های بانک‌ها برطرف شود.

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، بیش از ۲۷۰ هزار میلیارد تومانی که از ابتدای دولت مردمی تا پایان سال جاری برای افزایش سرمایه بانک‌ها تخصیص یافته، معادل تمام افزایش سرمایه‌هایی است که در دولت‌های گذشته در بانک‌ها صورت گرفته است.

وزیر نفت نیز از بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگ پتروشیمی تا پایان امسال خبر داد و افزود: طرح پتروشیمی ابن‌سینای همدان در سال ۸۳ و در جریان سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این استان مصوب شده، اما بلاتکلیف مانده بود تا اینکه اخیراً با ارزش ۱ میلیارد دلار فعال شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت علاوه بر پتروشیمی همدان، اجرای ۵ طرح بزرگ دیگر پتروشیمی را دنبال کرده که ۴ واحد از این پتروشیمی‌ها از سال ۸۳ و ۸۵ معطل و بلاتکلیف بوده‌اند، خاطرنشان کرد: طرح پتروشیمی زنجان با وجود ۹۸ هزار سرمایه‌گذار مردمی در استان از دیگر طرح‌های معطل مانده از سال ۸۵ بود که از ابتدای دولت مردمی فعال شده و پیشرفت اجرای آن از ۱۸ درصد به ۵۳ درصد رسیده است.

طرح‌های پتروشیمی گلستان، تربت حیدریه و بروجن نیز از دیگر پروژه‌های در دست اقدامی بودند که وزیر نفت در گزارش خود به فعال شدن آنها و اهمیت بهره‌برداری از این طرح‌ها در جلوگیری از خام‌فروشی، ارزآوری و ایجاد اشتغال اشاره کرد.

در پایان جلسه امروز نیز سردار کارگر رییس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس از اقدامات صورت گرفته در زمینه تقویت اردوهای راهیان نور و برنامه جامع بهره‌برداری از موزه‌های دفاع مقدس گزارشی ارائه داد که رییس جمهور ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، اردوهای راهیان نور را مدرسه‌ای بزرگ و الهام‌بخش دانست که می‌تواند در جهت ایجاد امید و آرامش در جامعه و بازخواهی رشادت‌های مجاهدان و افتخارآفرینی فرزندان این ملت به شکل مؤثری نقش‌آفرینی کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر