ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی فرسوده و ناکارآمد است/ضرورت تخصیص فوری زمین جهت احداث درمانگاه جدید تامین اجتماعی در بناب
ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی فرسوده و ناکارآمد است/ضرورت تخصیص فوری زمین جهت احداث درمانگاه جدید تامین اجتماعی در بناب
رئیس درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب گفت: در صورت عدم تخصیص زمین جهت احداث درمانگاه جدید تامین اجتماعی اعتبارات میلیاردی آن به شهرستانی دیگر واگذار خواهد شد.

دکتر ظهراب ستاره صبح امروز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، با بیان اینکه درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب در سال ۱۳۷۴ تاسیس شده است، اظهار داشت: این درمانگاه قدمتی بالای ۲۷ سال دارد و با توجه به تعداد بالای بیمه‌شدگان و فرسودگی کامل این ساختمان نیاز به احداث ساختمان جدید درمانگاه تامین اجتماعی برای مردم شریف بناب ضروری می باشد.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب افزود: سازه درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب اداری بوده که برای خدمات درمانی مناسب نمی باشد و طبقه همکف و زیرزمین این ساختمان ۲ طبقه دارای تهویه مناسب و مسیر خروجی اضطراری نبوده و برای خدمات درمانی فضای بسیار کوچکی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ۱۴۵ هزار نفری شهرستان بناب تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت: بالای ۷۰ هزار نفر از بیمه شدگان بنابی از خدمات این درمانگاه استفاده می کنند و این در حالی است که ساختمان این درمانگاه تنها برای ۲۰ هزار بیمه شده طراحی و احداث شده بود.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب با بیان اینکه با تلاش مسئولان سازمان تامین اجتماعی و به همت مسئولان شهرستان به خصوص شیخ رضا باقری بنابی نماینده مردم بناب مجوز احداث درمانگاه تامین اجتماعی با ساختمانی مجهز در شهرستان بناب صادر شده است، گفت: طبق قوانین اعتبارات مربوط به ساخت این درمانگاه از طریق سازمان پرداخت می‌شود اما مسئولان شهرستان بناب میبایست زمینی برای احداث این درمانگاه در مکانی مناسب و در دسترس عموم در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه تا به امروز زمینی از طرف مسئولان شهرستان بناب در اختیار سازمان تامین اجتماعی برای احداث این درمانگاه قرار نگرفته است،تاکید کرد: اگر هر چه سریعتر زمینی برای احداث درمانگاه مشخص نشود اعتبارات میلیاردی سازمان تامین اجتماعی برای احداث این درمانگاه به سایر شهرستان های استان داده خواهد شد.

دکتر ظهراب ستاره خاطرنشان کرد: از تمام مسئولان شهرستان به خصوص نماینده مردم شهرستان بناب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار بناب، خیرین و سایر مسئولان مربوطه درخواست داریم در راستای تهیه زمین برای درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب اقدام کنند.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بناب در پایان با تأکید بر اینکه احداث این دی کلینیک تخصصی دریچه ای نوین از خدمات پزشکی برای بیمه شدگان و مردم شریف شهرستان بناب به ارمغان خواهد آورد، گفت: فرصت بسیار مناسبی است که بتوانیم اعتبارات ساخت این درمانگاه را جذب کنیم و در صورت عدم تهیه زمین برای احداث این درمانگاه  قطعا ناکامی بزرگی برای شهرستان خواهد بود.

انتهای پیام/ داود زیبائی