سرلشکر سلامی: آنچه در غزه رخ می‌دهد دقیقا یک کشتار جمعی است
سرلشکر سلامی: آنچه در غزه رخ می‌دهد دقیقا یک کشتار جمعی است
فرمانده کل سپاه گفت: وقایع غزه محصول ترکیب شیطانی دانش‌هایی است که به غلط در اذهان سیاستمداران دنیا جا گرفته تا از دستاوردهای علم تجربی برای ویران کردن خانه‌های مردم استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره دانش و پژوهش سپاه طی سخنانی ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و اشاره به شهادت شهید سیدرضی موسوی، بیان کرد: ما در جستجوی ساخت یک ایران قوی بر اساس ارزش‌های متعالی مکتب اسلام هستیم و این ایران قوی در ترکیب با اسلام، صفحات یک تمدن بزرگ را رقم خواهد زد. هدف ما این است که ایران قوی و اسلامی که قوی بودن آن در سرشت اسلامی بودن آن متعین است، بسازیم. تاریخ هم نشان داده که ایران با اسلام، قوی می‌شود.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: ایران قوی یعنی ایران رشید، رشد یافته، پیشرفته و ایرانی که به دانش‌ها و فناوری‌های جدید دست یافته و نه صرفاً مصرف‌کننده علوم و دانش‌هایی است که در سرزمین‌های دیگر متولد می‌شود، فقط مصرف‌کننده بودن برای ما قابل قبول نیست و ایران پیشرفته، ایرانی است که جهات اساسی پیشرفت آن با تکیه بر اندیشه‌های درونی دانشمندان خود تعیین می‌شود؛ منظور ما این است که به قدرت تولید و پرورش علم و دانش رسیده باشیم.

وی در ادامه گفت: دانش‌ها باید بر مبنای ارزش‌ها شکل بگیرند و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، دانش‌های انسانی روحِ علوم تجربی هستند. دانش تجربی همان‌طور که می‌تواند برای ساخت جهان آرام و امن موثر باشد، اگر درخدمت اندیشه‌ها و ارزش‌های خلاف مصالح بشری قرار بگیرد که البته امروز در ذات قدرت‌های شیطانی این قِسم از ضدارزش‌ها حاکم است، به بلایی برای بشر تبدیل می‌شود.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: اگر پیشرفت‌های تجربی در حوزه مواد شیمیایی، بیولوژیک و میکروبی توسط دانش الهام گرفته از مکتب اسلامی قرار نگیرد، به سلاح‌های شیمیایی و میکروبی تبدیل می‌شود که بخش‌هایی از جهان از جمله ایران، از آن در رنج است.

سردار سلامی بیان کرد: دانش‌های عاری از ترکیب با مکتب اسلامی، یک فضای ناامن و ظالمانه را در مناسبت بین‌الملل ایجاد کرده و اگر روابط بین‌الملل، علوم سیاسی، علم قدرت، ژئوپلتیک، روانشناسی، حقوق و تاریخ با جهت‌گیری فضیلت‌ها ترکیب نشود، این جهان آشفته‌ای که می‌بینیم به‌دست می‌آید. مفهوم علم نافع این است که همه پیشرفت‌ها در تمامی علوم درخدمت سعادت بشر قرار بگیرد. علوم اسلامی و دینی جهت‌دهنده‌های اصلی در بکارگیری و پیشرفت این علوم هستند.

وی اضافه کرد: با تکیه بر علوم اقتصادی ما را تحریم می‌کنند و با تکیه بر علوم زیست‌شناسی بیماری‌های واگیردار را منتشر می‌کنند و با علوم هسته‌ای امکان ویرانی چندباره کره زمین را فراهم می‌کنند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: وقایع غزه محصول ترکیب شیطانی دانش‌هایی است که به غلط در اذهان سیاستمداران دنیا جا گرفته تا از دستاوردهای علم تجربی برای ویران کردن خانه‌های مردم استفاده کنند. ما به‌عنوان الهام‌ یافتگان انقلاب بزرگ و حاملان ارزش‌های الهی برای سعادت بشر، سلاح کشتار جمعی را ممنوع کرده‌ایم و این فتوای مرجع ماست.

سردار سلامی اظهار داشت: اسلام این‌گونه اندیشه‌ها را مطهر می‌کند؛ حتی برخورد با دشمن در اندیشه اسلامی همراه با عدالت است. آنچه در قرآن به‌عنوان عصاره وحی برای سعادت بشر می‌بنیم، قواعد سیاسی، حقوقی، اجتماعی و فرهنگی انسان‌ساز است. کسی که علوم تجربی را در یک دست و قرآن را در دست دیگر بگیرد، این علوم را برای ویران کردن خانه‌های مردم و به‌هم ریختن اذهان مردم جهان استفاده نمی‌کند.

وی اضافه کرد: امروز علوم تجربی در دست کسانی است که در دست دیگرشان آرزوهای نابودی جهان برای قدرتمندتر شدن خودشان قرار دارد. آنچه در غزه صورت می‌گیرد، دقیقاً کشتار جمعی است.

سردار سلامی اظهار داشت: جوانان مسلمان باید میدان علمی را از انحصار این قدرت‌های شیطانی در بیاورند و ما مجبوریم قوی باشیم و قدرت جز با علم حاصل نمی‌شود. باید پیش برویم و صرفاً مصرف‌کننده دانش نباشیم ولی بهتر آن است که ما هم از این فضا عبور کنیم. شجاعت و اعتماد به نفس لازمه عبور از مصرف‌کننده‌ی صرف بودن علوم است. ما پیشرفت‌های خوبی داریم ولی این کافی نیست و باید علوم را از طریق اتصال ذهن جوانان به میدان تجربه و آزمون بسازیم. محل تولد علوم تجربی، محیط آزمایشگاه است و تأکید کرده‌ام که باید در زمینه زیرساخت‌های پژوهشی به پیشرفته‌ترین وسایل و امکانات مجهز باشیم.

وی عنوان کرد: ما هم باید علوم را تولید کنیم و در این عرصه با دیگران هم‌رسته شده و از آنان سبقت بگیریم. این مسیر باید طی شود و راه دیگری وجود ندارد؛ در جهان امروز باید یا قوی بود و یا تسلیم شد؛ راه دیگری نیست.این منطق امروز قدرت‌های شیطانی برای تسلط در جهان است و باید این منطق را خاموش کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه جهاد امروز جهات مختلفی از جمله علمی، اقتصادی، فرهنگی و اطلاعاتی دارد، خاطر نشان کرد: باید سراغ خنثی‌کردن سیاست‌های نظام سلطه برویم.

وی اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای حمایت از بخش پژوهشی و دانشی سپاه و بسیج وجود ندارد و ما از آن حمایت می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: جهان در پویایی ساخته می‌شود و ما در تحرک قدرتمند می‌شویم؛ این روند شروع شده و امروز دانشگاه‌های سپاه در رتبه‌های علمی داخلی، رتبه‌های قابل قبولی دارند اما نباید اینجا متوقف شد و باید پیشرو بشویم.

سردار سلامی گفت: مرجع بودن نیازمند پیشگام بودن است؛ این مهم ممکن است و برای دیگران هم ممکن بوده و این تجربه به عمل درآمده است. کسی موفق است که در دنیای مجهولات پا بگذارد و مجهولات را به معلومات تبدیل کند؛ این جنگ اصلی است و راز پیشرفت در تبدیل ناشناخته‌ها به پدیده‌های شناخته است. اسرار بزرگ عالم باید کشف شود و این مهم باید به‌دست مسلمانان و موحدان کشف شده و به قدرت تبدیل شود. در این صورت است که زندگی برای جهانیان زیبا خواهد شد.

وی بیان کرد: سپاه باید خود را به علت شور و نگرش انقلابی‌اش، پرچمدار این حرکت قرار دهد. باید بن‌بست‌شکنی رخ دهد و این آرزو را تعقیب خواهیم کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم