سناریوهای توقف جنایات در غزه به نتیجه نرسد، شاهد وضعیت جدیدتری در منطقه هستیم
سناریوهای توقف جنایات در غزه به نتیجه نرسد، شاهد وضعیت جدیدتری در منطقه هستیم
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه اگر سناریوهای ممکن برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی به نتیجه نرسد، تصریح کرد: شاهد وضعیت جدیدتری در منطقه هستیم.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عدم تمکین رژیم صهیونیستی به قطعنامه شورای امنیت در رابطه با وقفه جنگ در غزه، گفت: همان‌گونه که مقاومت اعلام کرده است اگر جنگ علیه غیرنظامیان در غزه ادامه پیدا کند، احتمال گشایش جبهه‌های جدید متصور است، در زمان حاضر نیز شاهدیم که علاوه بر جبهه لبنان، جبهه‌های یمن، سوریه و عراق اقداماتی را در حمایت از مردم مظلوم و مقتدر غزه انجام می‌دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: لذا صرف‌نظر از اینکه اقدامات سیاسی و بین‌المللی در  راستای توقف جنایات جنگی و نسل‌کُشی در غزه و همچنین ارسال مستمر کمک‌های انسان‌دوستانه و جلوگیری از کوچاندن اجباری ساکنان غزه و کرانه باختری متمرکز است، در میدان نیز فاز یک گسترش دامنه جنگ از این حوزه‌ها، توسط مقاومت و گروه‌هایی را که رأساً خود تصمیم می‌گیرند و در حمایت از فلسطین اقدام می‌کنند، شاهد هستیم.

وی افزود: در صورتی که سناریوهای ممکن برای توقف جنایات به نتیجه نرسد یا در کوتاه‌مدت به نتیجه نرسد، امکان اینکه شاهد وضعیت جدیدتری در منطقه باشیم، همچنان متصور است.

امیرعبداللهیان در مورد نقش دیپلماسی پارلمانی در تحولات غزه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: پارلمان‌ها نقش مهمی در این وضعیت دارند، در همین راستا در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ایده‌های خوبی توسط اعضای کمیسیون و نمایندگان مطرح شد و مطالبات آنها این بود که ارسال کالا و سوخت توسط برخی کشورها به‌سمت رژیم صهیونیستی متوقف شود و کالاهای تولیدی این رژیم تحریم شود، بر همین اساس مقرر شد که این انتظار از مسیر دیپلماسی پارلمانی با قوت پیگیری و دنبال شود.

وی در ادامه بیان کرد: کنار پیشنهاداتی که رئیس جمهور داشتند؛ از جمله برگزاری نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض، ما نشست سران کشورهای بریکس را به‌صورت وبیناری خواهیم داشت که برگزاری این نشست بسیار مهم است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم