سهم شهریه در اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی به ۵۲ درصد کاهش پیدا کرد
سهم شهریه در اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی به ۵۲ درصد کاهش پیدا کرد
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه امروز یک شبکه شهری کاملی است، گفت: سهم شهریه دانشجویی در اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی به ۵۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری مهر، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و واحد ساری با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، کیوان مرادیان نماینده مردم قائمشهر، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

طهرانچی در این مراسم با اشاره به وتوی درخواست دبیرکل سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در غزه توسط ایالات متحده آمریکا، گفت: دیروز برگ تاریک دیگری در سازمان ملل به نمایش گذاشته شد. ما خدا را شاکریم که با مجاهدت‌های امام راحل، پایمردی شهدا و هدایت مقام معظم رهبری، مرید اصحاب ظلم در این ظلمتکده جهانی نیستیم.

وی با بیان اینکه درخواست آتش بس برای توقف جنگ و نسل‌کشی توسط دبیرکل سازمان ملل سابقه نداشته است، افزود: دبیر کل سازمان ملل مسلمان نیست ولی این نسل‌کشی چنان برای او گران آمده که برای اولین بار اجرای ماده ۹۹ سازمان ملل را درخواست کرده است که شیطان بزرگ نیز با وقاحت تمام این درخواست را وتو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: این اتفاق نشان می‌دهد ظلم چگونه بر نظام دنیا حاکم شده است. در واقع اگر امروز اقتدار ملت ایران که با هدایت‌های مقام معظم رهبری حاصل شده، وجود نداشت، رفتارهای بدتری با کشور ایران صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: شکر و سپاسگزاری خود را محضر حضرت باری تعالی، رهبری معظم انقلاب، شهدای عزیز و خانواده‌های شهدا و آحاد ملت شریف ایران که با مقاومت و ایستادگی خود این افتخار را بدست آورده‌اند، تقدیم می‌کنیم.

طهرانچی گفت: بنده از جوانی با مازندران و مردم آن قرین بوده و هم‌نشینی داشتم. مازندران با خاطرات لشکر ۲۵ جایگاه ویژه‌ای در زندگی شخصی بنده دارد. از سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۶۲ توفیق حضور و گذران دوران جوانی و نوجوانی را در مازندران داشتم. پس از جنگ تحمیلی نیز هربار که می‌خواستیم عازم جبهه شویم، لشکر ۲۵ ماوا و مامن ما بود. در این میان شهیدان بزرگی چون حاج بصیر و طوسی را از جای جای مازندران، از چالوس، فریدون کنار و ساری و… به خاطر دارم. لذا همواره برای بنده نگاه ویژه‌ای به استان مازندران وجود داشته است.

وی با تشکر از زحمات رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، بیان کرد: برای دکتر حسین کرمانیان که با حسن خلق و ویژگی‌های مدیریتی شایسته‌ای زحمت دانشگاه را در استان تا امروز متحمل شدند، آرزوی موفقیت می‌کنم.

طهرانچی تصریح کرد: سابقه حضور ۲۵ ساله دکتر میرغیاثی در دانشگاه آزاد اسلامی و کار ملی ایشان در سازمان بازرسی کل کشور که تجربه ذی قیمتی است، سبب شد ادامه این مسیر به ایشان سپرده شود.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مدل جدید خود با جامعه و نیازهای آن آشنایی کامل دارد. در بازدید اخیر معاون اول رئیس جمهور اتفاقات مثبتی افتاد که جایگاه رفیع و حقیقی دانشگاه را نشان می‌دهد. دانشگاه آزاد اسلامی امروز یک شبکه شهری کاملی است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: برای دستیابی به اهداف عالی خود نیازمند تحولات جدی در سازمان دانشگاه هستیم. امروز واحدهای استان مازندران نبض بهتری نسبت به قبل پیدا کرده اما به جهت برخی نواقص و رفتارهای جزئی در بعضی واحدها هنوز با وضعیت مطلوب فاصله دارد.

طهرانچی گفت: چرخش‌های تحولی دانشگاه باید در استان مازندران نیز به خوبی پیاده شود. اقتصاد دانشگاه که در چرخش چهارم تحولی دانشگاه به آن توجه شده، نباید دغدغه اول کارکنان خود شود. دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ثروت عظیمی دارد که بخش اعظم آن صرف املاک دانشگاه شده، در حالی که املاک نمی‌تواند زندگی کارکنان دانشگاه را تأمین کند.

وی اظهار کرد: سهم شهریه دانشجویی در اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی به ۵۲ درصد کاهش پیدا کرده که لازم است در مازندران نیز همین اتفاق بیافتد. دانشگاه آزاد اسلامی توانست از ۱۴۰۰ به سوددهی برسد. بنای ما در دوره جدید، توسعه فردی و جمعی اساتید و کارکنان دانشگاه است. بدون برنامه برنامه‌ریزی برای توسعه به حل مشکلات واحدهای استان و تحول نخواهیم رسید.

همچنین در ادامه این مراسم، دکتر سیدعبدالله میرغیاثی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و واحد ساری با تشکر از زحمات افرادی که برای تأسیس و پیشبرد دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و دکتر کرمانیان در دوره گذشته تلاش کردند، گفت: امیدوارم بتوانیم با حسن نیت و شناخت کامل آسیب‌ها در جهت رفع آن‌ها تلاش کنیم.

وی افزود: اولین سندی که در عمرم دیدم، سند تحول آموزش و پرورش بود که خیلی جنبه تئوری داشت و همین موضوع عملیاتی شدن آن را دشوار می‌کرد. مرکز ثقل سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی، تعلیم و تربیت و به دنبال آن استاد است.

میرغیاثی خاطرنشان کرد: نیل به اهداف عالی تعلیم و تربیت جز با تلاش اساتید متبحر حاصل نمی‌شود. امروز اکثر اساتید دوره‌های کوتاه‌مدتی که در کشور برگزار می‌شود، از تحصیل‌کردگان دانشگاه آزاد اسلامی هستند. لذا با رؤیت دقیق افق و درک درست سند، می‌توان از مشکلات استان گره وا کرد. تا مشکلات به مسئله تبدیل نشود، حل نخواهد شد.

دکتر حسین کرمانیان رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و واحد ساری نیز با تشکر از همراهی همکاران خود در این دانشگاه گفت: دکتر طهرانچی در ۵ سال اخیر بذر نوینی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشت که بنظر می‌رسد این دانشگاه تا ۵ سال آینده به رتبه اول دانشگاه‌های کشور برسد. این موفقیت هم مگر با همراهی اساتید و کارکنان دانشگاه حاصل نمی‌شد.

دکتر کرمانیان بیان کرد: جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در استان رشد قابل توجهی داشته است، خصوصاً در واحد ساری و قائمشهر به ۲ برابر میزان قبلی خود در سال ۱۳۹۸ رسید. در پایان این مراسم، از زحمات دکتر حسین کرمانیان رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی مازندران تقدیر و دکتر سید عبدالله میرغیاثی به عنوان سرپرست این دانشگاه معارفه شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر