سوءقصد به فرماندهان مقاومت برای آمریکا و اسراییل هزینه دارد
سوءقصد به فرماندهان مقاومت برای آمریکا و اسراییل هزینه دارد
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه سوءقصد به فرماندهان و زیرساخت‌های فیزیکی مقاومت برای آمریکا و صهیونیست‌ها پُر هزینه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از  خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: فرارسیدن سالروز حماسه باشکوه ۹ دی را گرامی می‌دارم. در این روز بار دیگر شاهد بودیم که حضور مردم در صحنه بر طراحی‌های دشمن غلبه کرده و اتحاد و همدلی مردم، کشور را از مشکلات و سختی‌ها و فتنه‌ها نجات می‌دهد. اتحاد و بصیرت مردم در ۹ دی ماه نشان داد که مردم چگونه با بصیرت و آگاهی عمیق اجازه بر هم زدن آرامش کشور را به دشمنان ندادند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم همواره گره‌گشا بوده است، گفت: ویکی از مهم‌ترین مظاهر اتحاد و مشارکت ملی و تعیین سرنوشت کشور، انتخابات پر شور و صندوق رأی است که جمهوریت و اسلامیت نظام به آن متکی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر انقلاب به همین دلیل بر برگزاری انتخابات باشکوه تاکید داشتند و هر کسی که امنیت را بر ناامنی، ثبات را بر هرج و مرج و آرامش را بر ناآرامی ترجیح می‌دهد، باید در راه افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کند. اولویت اول برای همه فعالان و جریان‌های سیاسی باید افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشد.

تاکید رهبر انقلاب بر تصویب قانونی برای مقابله با سو رفتار علیه بانوان

قالیباف در ادامه گفت: تصویب قانون دقیق برای مقابله با سو رفتار علیه بانوان مطالبه‌ای است که رهبر انقلاب قریب به سه دهه گذشته روی آن تاکید داشتند؛ با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با اقشار مختلف بانوان بر لزوم تصویب قوانین سخت برای حفظ امنیت و آرامش زنان در محیط خانواده و جامعه و پیشبرد قانونی که اکنون در دست بررسی مجلس است، مجلس شورای اسلامی خود را مکلف می‌داند تا با سرعت فرآیند تصویب جزئیات این لایحه را به اتمام برساند.

وی تاکید کرد: تأمین امنیت زنان در برابر هرگونه رفتار نادرست و آسیب‌زا و هرگونه بی‌حرمتی در محیط خانه، کار و جامعه هدف اصلی این لایحه است و تصویب آن گام بلندی در راستای تأمین کرامت زنان، مادران ایرانی و افزایش رضایت و آرامش آنها خواهد بود.

قالیباف با اشاره به آخرین وضعیت جنگ غزه، گفت: صهیونیست‌ها در این مدت هرچه بیشتر جنایت کردند، به شکست نزدیک‌تر شدند، همان طور که رهبر دلیر مقاومت فلسطین اعلام کرد هیچ نوع از آتش بس موقت دیگر قابل پذیرش نیست و جنگ تنها زمانی می‌تواند پایان پیدا کند که تجاوز به طور دائم متوقف شده و تمام اسرای فلسطینی در ازای اسرای صهیونیستی آزاد شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین شهادت برادر مجاهد و مؤمن، شهید سید رضی موسوی را به رهبر معظم انقلاب و عموم مردم ایران و خصوصاً خانواده فداکار وی تبریک و تسلیت می‌گویم و تاکید می‌کنم هرگونه سوءقصد به فرماندهان و زیرساخت‌های فیزیکی مقاومت برای آمریکا و صهیونیست‌ها پُر هزینه خواهد بود و هزینه‌های هنگفت در پی خواهد داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر