سیدحسن نصرالله: بدون شک پیروزی ملت فلسطین و مقاومت حتمی است
سیدحسن نصرالله: بدون شک پیروزی ملت فلسطین و مقاومت حتمی است
وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به بیروت سفر کرده است، شب گذشته با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد.

در این دیدار آخرین تحولات منطقه با تمرکز بر وضعیت جنگ و نسل‌کشی علیه غزه و اوضاع فلسطین و جنوب لبنان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

دبیرکل حزب‌الله ضمن تقدیر از حمایت‌های امام خامنه‌ای، رئیس جمهور، دولت و ملت ایران از مردم مظلوم و مقتدر فلسطین و با تشریح وضعیت و توان بالای مقاومت و انسجام و هماهنگی گروه‌های مقاومت در حمایت از فلسطین و غزه یادآور شد، دشمن صهیونیستی در بحران و تنگنای راهبردی قرار گرفته و به هیچیک از اهداف خود در میدان دست نیافته است.

سیدحسن نصرالله مقاومت را عنصر مهمی در معادلات منطقه دانست و تاکید کرد بدون شک پیروزی ملت فلسطین و مقاومت حتمی است.

دبیرکل حزب الله لبنان مواضع حکیمانه، صریح و مقتدرانه مقام معظم رهبری را در تحولات جاری غزه و کرانه باختری در میان رهبران جهان منحصر بفرد قلمداد کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار گزارشی از تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از فلسطین و مقاومت و تمرکز بر راه حل سیاسی مبتنی بر حقوق مردم فلسطین در محافل بین‌المللی ارائه نمود و یادآور شد پذیرش مقاومت به عنوان طرف اصلی در ابتکارات سیاسی مطرح شده، نشان از نقش و جایگاه مقاومت در فلسطین و منطقه است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: مقاومت فلسطین هم در مسیر مقاومت و ایستادگی و هم در توجه به راهکار سیاسی، با حکمت و اقتدار عمل کرده است. وی افزود: در هر ابتکار سیاسی، باید نقش مردم فلسطین و اجماع رهبران و گروه‌های فلسطینی به عنوان محور اصلی مدنظر قرار گیرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر