شوک به تیم شگفتی‌ساز در دقیقه ۹۰/ ماموریت ایران نیمه تمام ماند
شوک به تیم شگفتی‌ساز در دقیقه ۹۰/ ماموریت ایران نیمه تمام ماند
تیم فوتبال نوجوانان ایران که نخستین دیدار خود در جام جهانی را با پیروزی برابر برزیل پشت سر گذاشته بود در دومین دیدار خود برابر انگلیس تن به شکست در ثانیه های پایانی بازی داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیدار تیم‌های فوتبال نوجوانان ایران و انگلیس از ساعت ۱۵:۳۰ امروز سه شنبه از گروه C جام جهانی زیر ۱۷ سال در ورزشگاه بین‌المللی شهر جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار شد که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک انگلیس به پایان رسید. دنی (۶۳) و اندالا (۹۰) برای زیر ۱۷ سال‌های انگلیس و زمانی (۳۱) برای نوجوانان ایران گلزنی کردند.

بازی منطقی ایران مقابل قدرت اروپا

آرشا شکوری، عرفان درویش عالی، حسام نفری، نیما اندرز، ابوالفضل ذلیخایی، امیر محمد رزاق نیا، ابوالفضل زمانی، اسماعیل قلی زاده، یعقوب براجعه، ماهان صادقی و ابوالفضل موردی ۱۱ بازیکن ایران در شروع دیدار با انگلیس بودند.

حسین عبدی بدون ترس از اسم نوجوانان انگلیس و تاریخچه موفق آنها در رده نوجوانان بازی منطقی بدون اینکه تیمش را کاملاً برای بازی تدافعی بچیند وارد میدان کرد. نوجوانان انگلیس قصد داشتند با نفوذ از جناحین راهی برای لرزش تور دروازه شکوری پیدا کنند اما بازی بدون اشتباه مدافعان ایران و خروج‌های موفق دروازه بان مانع از این امر شد.

هر چه از زمان بازی گذشت نبردهای نفر به نفر به سود ایرانی‌ها تمام شد تا کمترین نفوذ از عمق به دروازه ایران شود اما بیشترین ضد حمله‌های در نیمه اول برای ایران محقق شود.

این تیم روی یکی از همین ضد حملات توانست صاحب کرنر شده و نیما اندرز پشت توپ بایستد تا با سانتر مطلوب خود و رفت و ضربه سر مدافع ایران با پای «کریس رید» برخورد کرده و ابوالفضل زمانی بتواند تور دروازه انگلیس را به لرزه در آورد.

پس از این گل هم موقعیت‌هایی برای هر دو تیم ایجاد شد اما پایان نیمه نخست با همان تک گل به پایان رسید.

باخت ایران مقابل انگلیس در لحظه آخر

نیمه دوم انگلیسی با ضدحمله ناموفق ایران

۴۵ دقیقه دوم این دیدار با استراتژی متفاوت شاگردان عبدی همراه بود. آنها در این نیمه لایه‌های دفاعی پر تعداد ایجاد کردند تا با نگاه به ضد حمله بتوانند سه امتیاز کامل بازی را کسب کنند اما این روند با تغییراتی در ترکیب انگلیس همراه بود تا آنها با حداکثر نفرات در یک سوم دفاعی ایران حاضر شوند و بتوانند گل تساوی را به ثمر برسانند.

راسل دنی (۶۳) گل تساوی را شوت دقیق خود به گوشه دروازه ایران به ثمر رساند که از دستان شکوری فاصله داشت. بعد از این گل باز هم انگلیسی‌ها حملات پر دامنه‌ای را ایجاد کردند تا بالاخره گل دوم و پیروزی بخش خود را توسط «ژول اندالا» در دقیقه ۹۰ روی دفع ناموفق شکوری از دروازه بزند.

نوجوانان ایران با این شکست سه امتیازی ماندند و انگلیسی‌ها ۶ امتیازی شدند تا همه چیز به بازی پایانی در گروه C بکشد. تیم نوجوانان ایران در بازی بعدی مقابل نیوکالدونیا قرار می‌گیرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر